Láska přes internet: Američanka se provdala za chudého Inda

jaz
28. 1. 2014 17:49
Večírky, nákupy a pohodlný život ve městě vyměnila za drsné podmínky indického venkova. Přesto Američanka tvrdí, že je šťastnější než kdykoliv předtím.
Adriana Peral a Mukesh Kumar
Adriana Peral a Mukesh Kumar | Foto: youtube

Adriana Peral z Kalifornie se před časem seznámila na sociální síti s o šestnáct let mladším indickým farmářem Mukeshem Kumarem. Přestože ji rodina zrazovala, Adriana odletěla do Indie a po pár měsících se za chudého vesničana provdala.

Jednačtyřicetiletá bývalá recepční opustila kvůli muži, kterého viděla jen na fotkách, svou dceru a vydala se napříč kontinenty do naprosto neznámé země.

"Někteří lidé si mysleli, že je Mukesh podvodník a že ve skutečnosti neexistuje. Nedokážu ani popsat ten okamžik, když jsem ho konečně uviděla v příletové hale na letišti. Byla to úleva vidět ho konečně osobně," řekla Mirror News Adriana a připustila, že to byl zpočátku velký kulturní šok.

Díky své tmavší pleti mezi ostatní vesničany velmi rychle zapadla a stala se z ní žena v tradiční indické domácnosti.

Mukesh sice moc dobře anglicky nemluví, přesto si život se svou ženou pochvaluje. "Adriana je dobrá žena. Dělá domácí práce, a když moje matka myje nádobí, vždycky říká: 'Ne, tohle je moje práce.'"

Adriana přesto připouští, že jednou by se do Ameriky mohli společně vrátit. Teď má ale v plánu založit se svým pětadvacetiletým manželem, který je ve věku její dcery, novou rodinu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy