Německo-brazilský pár se po půl roce znovu objal. Partnery rozdělila pandemie

Magazín Magazín
17. 8. 2020 13:57
Pro jednačtyřicetiletého Floriana Mehlera z městečka Wiesloch poblíž Frankfurtu byla izolace v době pandemie koronaviru obzvlášť náročná. Se svou partnerkou, Brazilkou Renatou Alvesovou, se kvůli přísným opatřením neviděl víc než půl roku. Povolení přicestovat do Německa vláda Brazilce udělila až poté, co v zemi odstartovala kampaň na podporu nesezdaných lidí.
Německo-brazilský pár se po půl roce znovu objal. Partnery rozdělila pandemie | Video: Reuters

"Museli jsme spolu vyplnit tolik formulářů, je to neuvěřitelné," postěžoval si Mehler agentuře Reuters, když konečně objal svou čtyřicetiletou partnerku na letišti ve Frankfurtu. "Ptal jsem se v duchu, proč nemohou páry dostávat stejné výjimky jako manželé. Láska, kterou máme mezi sebou, je minimálně stejně tak silná," dodal jednačtyřicetiletý Němec. 

Německo-brazilský pár rozdělila pandemie koronaviru a následná přísná opatření ze strany německé vlády. Florian Mehler svou partnerku viděl naposledy v lednu, na návštěvě ve Frankfurtu. Když Renata Alvesová odlétala zpět do Brazílie, slíbili si, že se zase brzy uvidí. Situace se ale zkomplikovala. 

Většina zemí unie v březnu zavřela hranice pro cestovatele z mimoevropských zemí. Výjimku měli ti, kteří v Evropě pracují anebo žijí v manželském svazku s rodilým příslušníkem dané unijní země. Rozhodnutí Berlína zakázat vstup do Německa lidem z krizových zemí, jako byla právě Brazílie, však odstartovalo v zemi kampaň na podporu nesezdaných, kteří kvůli přísným opatřením zůstali sami.

Láska, kterou mezi sebou máme, je minimálně stejně silná jako u sezdaných párů, tvrdí Mehler.
Láska, kterou mezi sebou máme, je minimálně stejně silná jako u sezdaných párů, tvrdí Mehler. | Foto: Reuters

Pochodu a mediální kampaně se ve Frankfurtu účastnil i Mehler a měl štěstí, vláda mu nakonec udělila výjimku k tomu, aby mohl svou dívku zase přivítat ve spolkové republice. Alvesové na letišti odebrali vzorky a teď u svého partnera čeká na výsledek testu covid-19.

"Moje země vypadá jak jeden velký risk. Ale jsem zdravá," myslí si Brazilka, která se svým partnerem mluvila denně přes aplikaci FaceTime. 

"Pokud bude test negativní, vezmu Renatu do částí Německa, které ještě neviděla," říká Mehler, který svou partnerku poznal minulý rok přes internet. Od té doby se vzájemně navštívili celkem třikrát a v současné době plánují, že se Alvesová přestěhuje do Německa. Má k tomu už vyřízené i potřebné dokumenty.

Video: Koronavirus evolučně nezpůsobí vůbec nic, musel by likvidovat mladé lidi, tvrdí biolog

Pandemie by musela likvidovat lidi v reprodukčním věku nebo těsně před ním, z pohledu evoluce je významné jediné rozmnožování, říká evoluční biolog. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy