Při sexu mějte roušky, nelíbejte se a ideálně jen masturbujte, radí lékaři Britům

Magazín Magazín
12. 8. 2020 15:14
Sex v rouškách, bez líbání a nejlépe v takové poloze, aby partneři neměli obličeje naproti sobě. Může to znít absurdně, ale právě taková doporučení dávají lékaři lidem ve Velké Británii, aby nemuseli držet úplný sexuální půst a zároveň se nenakazili koronavirem. Vůbec nejbezpečnější je navíc podle zdravotníků v době pandemie masturbace.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Četnost sexuálních styků mezi obyvateli Velké Británie se v uplynulých měsících dramaticky snížila. Organizace Terrence Higgins Trust, která se věnuje problematice sexuálního zdraví, zjistila, že až 84 procent Britů se zcela zdrželo sexu s lidmi mimo svou domácnost.

Mohou za to bezpečnostní opatření zavedená kvůli šíření pandemie koronaviru. Mít u sebe doma sex s člověkem obývajícím jinou domácnost totiž bylo ve Velké Británii v jednu chvíli dokonce trestné. Podle odborníků z Terrence Higgins Trust je však takový stav dlouhodobě neudržitelný.

Raději jen masturbujte

Proto nyní lékaři přišli s radami, jak si lidé sex v době pandemie mohou užít bez rizika, že se nakazí koronavirem. "Nelíbejte se, během styku si obličej zakrývejte rouškou a upřednostňujte sexuální polohy, při nichž s partnerem nemusíte být tváří v tvář," citoval některá z doporučení zábavní web Unilad.

Lidé by si dále podle organizace měli před stykem i po něm 20 vteřin umývat ruce a snažit se, pokud je to možné, spát jenom s jedním pravidelným sexuálním partnerem, nebo počet partnerů alespoň omezit.

Před samotným stykem by se dále měli partnera zeptat, jestli se u něj nebo u někoho jiného z jeho domácnosti v posledních dvou týdnech neobjevily symptomy nemoci covid-19, případně jestli na její přítomnost nebyl testován s pozitivním výsledkem. V případě, že by tomu tak bylo, by se lidé měli sexu zcela vyhnout.

Za nejlepší variantu organizace považuje užít si sex se spolubydlícím nebo sám se sebou. "Masturbace, používání sexuálních pomůcek a sex po telefonu či před kamerou jsou vůbec nejbezpečnější, protože se v takovém případě nedostanete do blízkosti s nikým dalším," uvádí se v příručce sepsané zdravotníky z Terrence Higgins Trust.

"Sex je velmi důležitou součástí našich životů a nemůžeme po lidech chtít, aby se mu úplně vyhnuli. Pandemie koronaviru se však nadále šíří a z toho důvodu musíme najít rovnováhu mezi našimi sexuálními potřebami a možnými zdravotními riziky," řekl pro Unilad ředitel organizace Michael Brady.

Mohlo by vás zajímat: Cesty k rodičovství jsou různé, nevedou jen přes sex

Klus, Polívková, Vágnerová ve videu plném sexu ukazují, že cesty k rodičovství jsou různé | Video: Dobrý start
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy