Při sexu mějte roušky, nelíbejte se a ideálně jen masturbujte, radí lékaři Britům

Magazín Magazín
12. 8. 2020 15:14
Sex v rouškách, bez líbání a nejlépe v takové poloze, aby partneři neměli obličeje naproti sobě. Může to znít absurdně, ale právě taková doporučení dávají lékaři lidem ve Velké Británii, aby nemuseli držet úplný sexuální půst a zároveň se nenakazili koronavirem. Vůbec nejbezpečnější je navíc podle zdravotníků v době pandemie masturbace.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Četnost sexuálních styků mezi obyvateli Velké Británie se v uplynulých měsících dramaticky snížila. Organizace Terrence Higgins Trust, která se věnuje problematice sexuálního zdraví, zjistila, že až 84 procent Britů se zcela zdrželo sexu s lidmi mimo svou domácnost.

Mohou za to bezpečnostní opatření zavedená kvůli šíření pandemie koronaviru. Mít u sebe doma sex s člověkem obývajícím jinou domácnost totiž bylo ve Velké Británii v jednu chvíli dokonce trestné. Podle odborníků z Terrence Higgins Trust je však takový stav dlouhodobě neudržitelný.

Raději jen masturbujte

Proto nyní lékaři přišli s radami, jak si lidé sex v době pandemie mohou užít bez rizika, že se nakazí koronavirem. "Nelíbejte se, během styku si obličej zakrývejte rouškou a upřednostňujte sexuální polohy, při nichž s partnerem nemusíte být tváří v tvář," citoval některá z doporučení zábavní web Unilad.

Lidé by si dále podle organizace měli před stykem i po něm 20 vteřin umývat ruce a snažit se, pokud je to možné, spát jenom s jedním pravidelným sexuálním partnerem, nebo počet partnerů alespoň omezit.

Před samotným stykem by se dále měli partnera zeptat, jestli se u něj nebo u někoho jiného z jeho domácnosti v posledních dvou týdnech neobjevily symptomy nemoci covid-19, případně jestli na její přítomnost nebyl testován s pozitivním výsledkem. V případě, že by tomu tak bylo, by se lidé měli sexu zcela vyhnout.

Za nejlepší variantu organizace považuje užít si sex se spolubydlícím nebo sám se sebou. "Masturbace, používání sexuálních pomůcek a sex po telefonu či před kamerou jsou vůbec nejbezpečnější, protože se v takovém případě nedostanete do blízkosti s nikým dalším," uvádí se v příručce sepsané zdravotníky z Terrence Higgins Trust.

"Sex je velmi důležitou součástí našich životů a nemůžeme po lidech chtít, aby se mu úplně vyhnuli. Pandemie koronaviru se však nadále šíří a z toho důvodu musíme najít rovnováhu mezi našimi sexuálními potřebami a možnými zdravotními riziky," řekl pro Unilad ředitel organizace Michael Brady.

Mohlo by vás zajímat: Cesty k rodičovství jsou různé, nevedou jen přes sex

Klus, Polívková, Vágnerová ve videu plném sexu ukazují, že cesty k rodičovství jsou různé | Video: Dobrý start
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

před 3 hodinami

Superhrubá mzda má zmizet jen na dva roky

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na 24 měsíců, řekl České televizi premiér Andrej Babiš. Pouze dvouletou platnost tohoto opatření prosazoval prezident Zeman. Podle odborníků ale takový krok znepřehlední daňový systém. Vláda se ke zrušení superhrubé mzdy zavázala v programovém prohlášení a mělo by k němu mělo dojít od příštího roku. Hrubá mzda by se měla danit 15 procenty do zhruba 139 tisíc korun, nad tuto částku by to bylo 23 procent. 

Další zprávy