Trumpovi teče ze sprchy málo vody, chce změnit zákon. Je to hloupost, tvrdí odborníci

Magazín Magazín
13. 8. 2020 11:46
Americká vláda hodlá novelizovat zákon, který omezuje, kolik vody za minutu proteče sprchovou hlavicí. Podnět vydal prezident Donald Trump, kterému malé množství vody při sprchování komplikuje každodenní péči o vlasy.
Donald Trump, prezident USA
Donald Trump, prezident USA | Foto: Reuters

Průtok vody sprchovou hlavicí definuje americký zákon z roku 1992, podle kterého jí může protéct maximálně 9,5 litru za minutu. Trumpova administrativa teď navrhuje, aby se toto omezení vztahovalo na jednotlivé trysky, a nikoliv na hlavici jako celek, píše web BBC.

Spolky zabývající se ochranou spotřebitelů ale argumentují, že novela je naprosto zbytečná. Andrew deLaski, výkonný ředitel skupiny pro úsporu energie, označil Trumpův návrh za "hloupost".

"Pokud budete mít ve sprše pět či více trysek, proteče vám hlavicí sprchy klidně 50 litrů vody za minutu, takové množství vás vyplaví z koupelny," komentoval návrh pro agenturu Associated Press. "Jestli prezident potřebuje pomoc s nalezením dobré sprchy, klidně mu ukážeme řadu skvělých spotřebitelských webů, kde najde ty správné sprchové hlavice," dodal s tím, že na současné sprchy si lidé nestěžují a zároveň jim šetří peníze.

Návrh by v případě schválení mohl podle agentury Reuters čelit soudním žalobám.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy