Geniální řečník nemá končetiny. Teď si splnil sen, řídí auto

jaz
24. 6. 2015 15:59
Australan s vrozenou vadou překonal deprese a vybudoval si šťastný život. Nyní zvládl za pomoci odborníků i řízení automobilu, což byl jeho dlouholetý sen.
Nick Vujicic řídí poprvé v životě auto. | Video: YouTube

Los Angeles – Nick Vujicic pochází z Melbourne a do povědomí veřejnosti se zapsal coby motivační řečník, který se svými přednáškami navštívil 58 různých zemí světa. Lidem radí, aby nepodléhali negativním emocím a nic nevzdávali.

Sám se touto radou řídí celý život a stal se živoucím důkazem toho, že i přes nepřízeň osudu (chybějí mu všechny končetiny) může být člověk šťastný a žít plnohodnotný život. Jeho přednášky jsou vyprodané, publikum při Nickově vyprávění pláče a jeho jednoduché myšlenky označuje za geniální. 

Teď si Nick splnil svůj dlouholetý sen, konečně si vyzkoušel, jaké to je, řídit auto, píše server Mashable

Speciálně upravený vůz umožňuje Nickovi řídit bez jakékoli pomoci, volantem otáčí nejen pahýlem nohy, ale i tyčkou připevněnou na rameni. Nastartovat pak může další tyčkou, kterou drží v ústech.

Nick se narodil s genetickou vadou srbským rodičům. "Od doby, co jsem byl malý kluk, chtěl jsem dělat to, co mohli všichni ostatní," říká Nick v dokumentu, který o něm natáčí televizní stanice TLC. V mládí trpěl osamělostí a velkými depresemi a sebevražednými sklony. Za podpory rodičů se nakonec rozhodl v životě něco dokázat.

Stal se z něho zapálený křesťan a řečník, který objížděl svět s přednáškami a lidi motivoval svým životním příběhem. V 17 letech založil neziskovou organizaci Life Without Limbs, prostřednictvím které pomáhá ostatním. "Naším posláním je překročit hranice a prolomit bariéry, budovat mosty, které propojí lidi s láskou a nadějí nalezenou v Ježíši Kristu," vysvětluje Nick poslání organizace.

V roce 2012 se oženil s přítelkyní Kanae Miyaharou, se kterou má dvouletého syna jménem Kiyoshi a společně žijí v americké Kalifornii. "Říkám lidem, aby to nevzdávali. Někdy čekáme, že se stane zázrak, ale ten nikdy nepřijde. Přeji si, aby mnoho věcí v mém životě bylo jinak. Ale vím, že já můžu být tím zázrakem pro někoho jiného, a můj život tak stojí za to žít," řekl v dokumentu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy