Geniální řečník nemá končetiny. Teď si splnil sen, řídí auto

jaz
24. 6. 2015 15:59
Australan s vrozenou vadou překonal deprese a vybudoval si šťastný život. Nyní zvládl za pomoci odborníků i řízení automobilu, což byl jeho dlouholetý sen.
Nick Vujicic řídí poprvé v životě auto. | Video: YouTube

Los Angeles – Nick Vujicic pochází z Melbourne a do povědomí veřejnosti se zapsal coby motivační řečník, který se svými přednáškami navštívil 58 různých zemí světa. Lidem radí, aby nepodléhali negativním emocím a nic nevzdávali.

Sám se touto radou řídí celý život a stal se živoucím důkazem toho, že i přes nepřízeň osudu (chybějí mu všechny končetiny) může být člověk šťastný a žít plnohodnotný život. Jeho přednášky jsou vyprodané, publikum při Nickově vyprávění pláče a jeho jednoduché myšlenky označuje za geniální. 

Teď si Nick splnil svůj dlouholetý sen, konečně si vyzkoušel, jaké to je, řídit auto, píše server Mashable

Speciálně upravený vůz umožňuje Nickovi řídit bez jakékoli pomoci, volantem otáčí nejen pahýlem nohy, ale i tyčkou připevněnou na rameni. Nastartovat pak může další tyčkou, kterou drží v ústech.

Nick se narodil s genetickou vadou srbským rodičům. "Od doby, co jsem byl malý kluk, chtěl jsem dělat to, co mohli všichni ostatní," říká Nick v dokumentu, který o něm natáčí televizní stanice TLC. V mládí trpěl osamělostí a velkými depresemi a sebevražednými sklony. Za podpory rodičů se nakonec rozhodl v životě něco dokázat.

Stal se z něho zapálený křesťan a řečník, který objížděl svět s přednáškami a lidi motivoval svým životním příběhem. V 17 letech založil neziskovou organizaci Life Without Limbs, prostřednictvím které pomáhá ostatním. "Naším posláním je překročit hranice a prolomit bariéry, budovat mosty, které propojí lidi s láskou a nadějí nalezenou v Ježíši Kristu," vysvětluje Nick poslání organizace.

V roce 2012 se oženil s přítelkyní Kanae Miyaharou, se kterou má dvouletého syna jménem Kiyoshi a společně žijí v americké Kalifornii. "Říkám lidem, aby to nevzdávali. Někdy čekáme, že se stane zázrak, ale ten nikdy nepřijde. Přeji si, aby mnoho věcí v mém životě bylo jinak. Ale vím, že já můžu být tím zázrakem pro někoho jiného, a můj život tak stojí za to žít," řekl v dokumentu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy