Geniální řečník nemá končetiny. Teď si splnil sen, řídí auto

jaz
24. 6. 2015 15:59
Australan s vrozenou vadou překonal deprese a vybudoval si šťastný život. Nyní zvládl za pomoci odborníků i řízení automobilu, což byl jeho dlouholetý sen.
Nick Vujicic řídí poprvé v životě auto. | Video: YouTube

Los Angeles – Nick Vujicic pochází z Melbourne a do povědomí veřejnosti se zapsal coby motivační řečník, který se svými přednáškami navštívil 58 různých zemí světa. Lidem radí, aby nepodléhali negativním emocím a nic nevzdávali.

Sám se touto radou řídí celý život a stal se živoucím důkazem toho, že i přes nepřízeň osudu (chybějí mu všechny končetiny) může být člověk šťastný a žít plnohodnotný život. Jeho přednášky jsou vyprodané, publikum při Nickově vyprávění pláče a jeho jednoduché myšlenky označuje za geniální. 

Teď si Nick splnil svůj dlouholetý sen, konečně si vyzkoušel, jaké to je, řídit auto, píše server Mashable

Speciálně upravený vůz umožňuje Nickovi řídit bez jakékoli pomoci, volantem otáčí nejen pahýlem nohy, ale i tyčkou připevněnou na rameni. Nastartovat pak může další tyčkou, kterou drží v ústech.

Nick se narodil s genetickou vadou srbským rodičům. "Od doby, co jsem byl malý kluk, chtěl jsem dělat to, co mohli všichni ostatní," říká Nick v dokumentu, který o něm natáčí televizní stanice TLC. V mládí trpěl osamělostí a velkými depresemi a sebevražednými sklony. Za podpory rodičů se nakonec rozhodl v životě něco dokázat.

Stal se z něho zapálený křesťan a řečník, který objížděl svět s přednáškami a lidi motivoval svým životním příběhem. V 17 letech založil neziskovou organizaci Life Without Limbs, prostřednictvím které pomáhá ostatním. "Naším posláním je překročit hranice a prolomit bariéry, budovat mosty, které propojí lidi s láskou a nadějí nalezenou v Ježíši Kristu," vysvětluje Nick poslání organizace.

V roce 2012 se oženil s přítelkyní Kanae Miyaharou, se kterou má dvouletého syna jménem Kiyoshi a společně žijí v americké Kalifornii. "Říkám lidem, aby to nevzdávali. Někdy čekáme, že se stane zázrak, ale ten nikdy nepřijde. Přeji si, aby mnoho věcí v mém životě bylo jinak. Ale vím, že já můžu být tím zázrakem pro někoho jiného, a můj život tak stojí za to žít," řekl v dokumentu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy