reklama
 
 

Geniální řečník nemá končetiny. Teď si splnil sen, řídí auto

24. 6. 2015 15:59
Nick Vujicic řídí poprvé v životě auto. | Video: YouTube
Australan s vrozenou vadou překonal deprese a vybudoval si šťastný život. Nyní zvládl za pomoci odborníků i řízení automobilu, což byl jeho dlouholetý sen.

Los Angeles – Nick Vujicic pochází z Melbourne a do povědomí veřejnosti se zapsal coby motivační řečník, který se svými přednáškami navštívil 58 různých zemí světa. Lidem radí, aby nepodléhali negativním emocím a nic nevzdávali.

Sám se touto radou řídí celý život a stal se živoucím důkazem toho, že i přes nepřízeň osudu (chybějí mu všechny končetiny) může být člověk šťastný a žít plnohodnotný život. Jeho přednášky jsou vyprodané, publikum při Nickově vyprávění pláče a jeho jednoduché myšlenky označuje za geniální. 

Teď si Nick splnil svůj dlouholetý sen, konečně si vyzkoušel, jaké to je, řídit auto, píše server Mashable

Speciálně upravený vůz umožňuje Nickovi řídit bez jakékoli pomoci, volantem otáčí nejen pahýlem nohy, ale i tyčkou připevněnou na rameni. Nastartovat pak může další tyčkou, kterou drží v ústech.

Nick se narodil s genetickou vadou srbským rodičům. "Od doby, co jsem byl malý kluk, chtěl jsem dělat to, co mohli všichni ostatní," říká Nick v dokumentu, který o něm natáčí televizní stanice TLC. V mládí trpěl osamělostí a velkými depresemi a sebevražednými sklony. Za podpory rodičů se nakonec rozhodl v životě něco dokázat.

How long my hug is with my son, or how tight it is, isn't up to me, but him. Now all I have to do is try be the best...

Posted by Nick Vujicic on 2. prosinec 2014

Stal se z něho zapálený křesťan a řečník, který objížděl svět s přednáškami a lidi motivoval svým životním příběhem. V 17 letech založil neziskovou organizaci Life Without Limbs, prostřednictvím které pomáhá ostatním. "Naším posláním je překročit hranice a prolomit bariéry, budovat mosty, které propojí lidi s láskou a nadějí nalezenou v Ježíši Kristu," vysvětluje Nick poslání organizace.

V roce 2012 se oženil s přítelkyní Kanae Miyaharou, se kterou má dvouletého syna jménem Kiyoshi a společně žijí v americké Kalifornii. "Říkám lidem, aby to nevzdávali. Někdy čekáme, že se stane zázrak, ale ten nikdy nepřijde. Přeji si, aby mnoho věcí v mém životě bylo jinak. Ale vím, že já můžu být tím zázrakem pro někoho jiného, a můj život tak stojí za to žít," řekl v dokumentu.

autor: jaz | 24. 6. 2015 15:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama