Dvojčata v Libyi se narodila 160 kilometrů od sebe

ČTK ČTK
17. 4. 2014 13:04
Žena po porodu dcery netušila, že čekala dvojčata. Když ji s bolestmi břicha převezli do odlehlé nemocnice, porodila druhé dítě.
Osmačtyřicetidenní Rifa (vlevo) a Ritha jsou nejmladšími dvojčaty vesnice.
Osmačtyřicetidenní Rifa (vlevo) a Ritha jsou nejmladšími dvojčaty vesnice. | Foto: Reuters

Tripolis - Dvojčata se běžně rodí na jednom místě a většinou i ve stejný den. Chlapec a děvče 38leté Libyjky Hávy Saukíové přišli na svět v rozestupu 24 hodin ve vzdálenosti 160 kilometrů od sebe. O kuriózním případu informovala agentura DPA.

Saukíová nejprve porodila zdravou dceru v malé místní porodnici. Čtyřnásobná matka, která netušila, že čeká dvojčata, si však po porodu stěžovala na silné bolesti v podbřišku.

Korejský lékař, který jí asistoval, nechal proto ženu převést do 160 kilometrů vzdálené nemocnice. Zde Háva přivedla po 24 hodinách na svět další zdravé dítě, tentokrát chlapce. Podle informací libyjské tiskové agentury se oběma dětem daří dobře.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy