Dvojčata v Libyi se narodila 160 kilometrů od sebe

ČTK ČTK
17. 4. 2014 13:04
Žena po porodu dcery netušila, že čekala dvojčata. Když ji s bolestmi břicha převezli do odlehlé nemocnice, porodila druhé dítě.
Osmačtyřicetidenní Rifa (vlevo) a Ritha jsou nejmladšími dvojčaty vesnice.
Osmačtyřicetidenní Rifa (vlevo) a Ritha jsou nejmladšími dvojčaty vesnice. | Foto: Reuters

Tripolis - Dvojčata se běžně rodí na jednom místě a většinou i ve stejný den. Chlapec a děvče 38leté Libyjky Hávy Saukíové přišli na svět v rozestupu 24 hodin ve vzdálenosti 160 kilometrů od sebe. O kuriózním případu informovala agentura DPA.

Saukíová nejprve porodila zdravou dceru v malé místní porodnici. Čtyřnásobná matka, která netušila, že čeká dvojčata, si však po porodu stěžovala na silné bolesti v podbřišku.

Korejský lékař, který jí asistoval, nechal proto ženu převést do 160 kilometrů vzdálené nemocnice. Zde Háva přivedla po 24 hodinách na svět další zdravé dítě, tentokrát chlapce. Podle informací libyjské tiskové agentury se oběma dětem daří dobře.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy