Barista neobsloužil ženu bez roušky, ta mu za to vynadala. Teď dostal milionové dýško

Magazín Magazín
29. 6. 2020 13:14
Barista ze sítě řetězce kaváren Starbucks poprosil zákaznici, aby si zakryla ústa rouškou či šátkem. Žena se ale cítila dotčená, muže si vyfotila a na Facebooku ho zkritizovala. Příspěvek si lidé na sociální síti začali mezi sebou sdílet a zvedla se vlna solidarity, když 24letému muži poslali přes 90 tisíc dolarů.
Lenin Gutierrez
Lenin Gutierrez | Foto: archiv Lenina Gutierreze

Lenin Gutierrez měl klasickou pondělní směnu ve Starbucku v americkém městě San Diego, když do podniku vešla žena, která neměla zahalená ústa. Čtyřiadvacetiletý muž ji poprosil, aby si nasadila ústenku, což vyžadují firemní směrnice, jenže žena se do mladíka okamžitě pustila, píše web CNN.

Rozzlobená zákaznice si ho dokonce vyfotila. "Tohle je Lenin ze Starbucksu, který mě odmítl obsloužit, protože jsem neměla ústenku," napsala žena na Facebook.

Její příspěvek ale vzbudil opačnou reakci, než zamýšlela, a lidé se na sociální síti zastávali baristy. Rozzlobený komentář si přečetl i Gutierrez. "Pročítal jsem se příspěvky a začal jsem se smát, když jsem viděl vtipy, které si z toho dělají."

Kromě slov zastání vznikla na podporu mladého baristy, který podle diskutujících pouze dělal svoji práci, on-line sbírka, kam mu mohli lidé z celé Ameriky dát virtuální spropitné. V momentě vydání článku má Lenin Gutierrez opravdu štědré dýško ve výši 90 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva miliony korun).

"Ani nevím, co mám říct, jak moc jsem vděčný," dodal dojatý muž. Část peněz věnuje místním charitám a za zbytek si chce splnit svůj sen - stát se tanečníkem.

Mohlo by vás zajímat: Promořme se! Národní muzeum otevírá sbírku roušek

Promořme se! Národní muzeum otevírá výstavu s rouškovými unikáty | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

Dálnici D8 u Lovosic znovu uzavřela nehodu kamionu

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany je u Lovosic uzavřená. V noci tam v místě zúžení před sjezdem na průmyslovou zónu havaroval kamion. Policie odklání dopravu na exitu 45 Lukavec, zpátky na dálnici se řidiči vrací na nájezdu Lovosice. V okolí se tvoří kratší kolony, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Auta by se do uzavřeného úseku měla podle odhadu silničářů vrátit kolem 09:00.

Dálnice D8 u Lovosic byla neprůjezdná také v pondělí v noci a dopoledne. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel. Vozidlo začalo hořet. Řidič stihl včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl kvůli odklízení následků a vyšetřování obnoven až po téměř deseti hodinách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy