reklama
 
 

Amerika bojuje s obezitou. Vznikají fitness pro plnoštíhlé

30. 1. 2014 11:35
Když se Francis Wisniewski rozhodl dělat něco se svou váhou, narazil na první problém. Se svými kily navíc se mezi štíhlými členy fitness necítil vůbec dobře. Založil si proto vlastní posilovnu.

New York - Až 69 procent dospělých Američanů trpí nadváhou a teď mají konečně místo, kde s ní mohou zatočit. Manažer Francis Wisniewski totiž přišel na to, jak zajistit lidem s nadváhou dostatečné podmínky pro hubnutí.

"Předpokládal jsem, že když jsem se tam cítil nepříjemně já, musí to cítit i mnoho dalších lidí. Lidé s nadváhou mají pocit, že jsou moc na očích," řekl o návštěvách posiloven Wisniewski agentuře Reuters.

Proto založil v roce 2011 síť fitness s názvem Downsize, kam mají povolen vstup jen lidé s více jak 20 kily nadváhy.

V tělocvičně pak nenajdete žádná zrcadla, okna jsou speciálně tónovaná, aby nebylo vidět dovnitř. Na stěnách nevisí plakáty vysportovaných modelů z časopisů, ale skuteční návštěvníci, kterým se povedlo díky kondičním programům Downsize Fitness zhubnout.

I cvičební stroje jsou upravené na větší zátěž. Kromě toho jsou k ruce zkušení trenéři, kteří si sami prošli hubnoucím procesem, takže vědí, jak mají s obézními lidmi pracovat.

Nápad Francise Wisniewského se uchytil a svoje fitness provozuje kromě Dallasu i v Chicagu. 

autor: jaz | 30. 1. 2014 11:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama