Amerika bojuje s obezitou. Vznikají fitness pro plnoštíhlé

jaz
30. 1. 2014 11:35
Když se Francis Wisniewski rozhodl dělat něco se svou váhou, narazil na první problém. Se svými kily navíc se mezi štíhlými členy fitness necítil vůbec dobře. Založil si proto vlastní posilovnu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

New York - Až 69 procent dospělých Američanů trpí nadváhou a teď mají konečně místo, kde s ní mohou zatočit. Manažer Francis Wisniewski totiž přišel na to, jak zajistit lidem s nadváhou dostatečné podmínky pro hubnutí.

"Předpokládal jsem, že když jsem se tam cítil nepříjemně já, musí to cítit i mnoho dalších lidí. Lidé s nadváhou mají pocit, že jsou moc na očích," řekl o návštěvách posiloven Wisniewski agentuře Reuters.

Proto založil v roce 2011 síť fitness s názvem Downsize, kam mají povolen vstup jen lidé s více jak 20 kily nadváhy.

V tělocvičně pak nenajdete žádná zrcadla, okna jsou speciálně tónovaná, aby nebylo vidět dovnitř. Na stěnách nevisí plakáty vysportovaných modelů z časopisů, ale skuteční návštěvníci, kterým se povedlo díky kondičním programům Downsize Fitness zhubnout.

Lidé se v hubnutí navzájem podporují.
Lidé se v hubnutí navzájem podporují. | Video:

I cvičební stroje jsou upravené na větší zátěž. Kromě toho jsou k ruce zkušení trenéři, kteří si sami prošli hubnoucím procesem, takže vědí, jak mají s obézními lidmi pracovat.

Nápad Francise Wisniewského se uchytil a svoje fitness provozuje kromě Dallasu i v Chicagu. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy