Novinka pro těhotné páry: Vytiskněte si své nenarozené dítě

jaz
21. 1. 2014 11:14
Rodičům, kteří se už nemůžou dočkat svého ještě nenarozeného dítěte, nabízí jistá firma 3D figurku s reálnou podobou jejich ratolesti.
3D figurka nenarozeného miminka
3D figurka nenarozeného miminka | Foto: 3d-babies.com

3D Baby, jak se společnost "tisknoucí miminka" jmenuje, provede zájemkyním ultrazvuk břicha a poté vytvoří pomocí nejnovější počítačové grafiky a technologie 3D tisku věrnou kopii dítěte v děloze.

"Je to skvělý způsob, jak sdílet vzrušení z vašeho miminka s rodinou i přáteli. Váše 3D dítě ocení celá rodina a bude to vzpomínka na těhotenství i miminko," láká páry v očekávání společnost 3D Baby.

Foto: 3d-babies.com

Ceny 3D modelů se pohybují mezi 200 až 600 dolary (cca 4 až 12 tisíc českých korun).

Společnost na umělá miminka se ale nezaměřuje pouze na těhotné ženy. Párům, které ještě rodinu nečekají, nabízí poněkud bizarní alternativu.

Na internetových stránkách si totiž mohou objednat alespoň 3D miminko celebrit. V nabídce je zatím pouze dcera hvězdy amerických reality show Kim Kardashian.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Americká vláda po smrti dvou černochů zahájila vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland oznámil plán rozsáhlého vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu, které prověří přístup k používání síly či možné problémy s diskriminací. Krok přichází souběžně s procesem s nyní již bývalým členem policejního sboru, jehož čeká trest za smrt černocha George Floyda, a po nepokojích vyvolaných policejním novým zásahem, který rovněž skončil smrtí muže tmavé pleti. Garland dal už dříve najevo, že boj proti nepřiměřeným zásahům strážců zákona považuje za jednu z priorit.

K situaci v Minneapolisu přitáhlo pozornost počínání policisty Dereka Chauvina, který byl loni v květnu natočen, jak několik minut klečí na krku Floyda, zatímco 46letý černoch si stěžuje na problémy s dýcháním a nakonec přestává jevit známky života. Případ vyvolal masivní protesty a Chauvin byl toto úterý shledán vinným z vraždy druhého stupně i zabití, což podle médií přineslo mnohým Američanům úlevu. O výši trestu se rozhodne za osm týdnů.

Městem během procesu s Chauvinem otřásl další kontroverzní zákrok proti černochovi, když policistka zastřelila 20letého Daunteho Wrighta, který nespolupracoval při zatýkání. Na počátku incidentu byla kontrola kvůli údajně neplatné registrační známce na automobilu. Následné několikadenní protesty u policejní centrály na předměstí Brooklyn Center pak provázely zprávy o tvrdém postupu policie proti novinářům.

Ministerstvo spravedlnosti už vyšetřuje, zda policisté zapojení do zásahu proti Floydovi neporušili jeho občanská práva. Nově ohlášené vyšetřování však podle informací agentury AP má mít mnohem širší dopad. Zaměří se na celou policii a může vyústit v zásadní změny policejní praxe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy