Zloději ukradli britské armádě viagru za 200 tisíc korun

Zahraničí Zahraničí
21. 1. 2014 15:24
Britské ministerstvo obrany zveřejnilo seznam ukradených věcí za posledních sedm let. Zmizelo například vybavení z jaderných ponorek, ostrá munice či příbory v hodnotě 230 tisíc korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Londýn -  Sto bajonetů, viagra v hodnotě téměř 200 tisíc korun, vybavení z jaderných ponorek. To je pouze krátký výčet věcí ukradených britskému ministerstvu obrany za posledních sedm let. Informoval o tom ostrovní list The Times.

Pozoruhodný seznam zveřejnil rezort obrany jako odpověď na písemný dotaz Nicka de Boise, člena parlamentu za konzervativce.

Celková škoda ukradených věcí se blíží hranici sedmi milionů liber, tedy asi 231 milionů korun.

Viagrou za lepší zdraví

Viagru používali vojáci údajně ke zlepšení kondice, například krevního tlaku. Mezi zcizeným materiálem jsou i tisíce slepých a ostrých nábojů. Činili se i zloději kovů, kteří ukradli nejrůznější krytiny, oplechování, potrubí, elektrické kabely a radiátor.

Nezastavili se ani před stříbrnou sochou v hodnotě 800 tisíc korun nebo před příbory za 230 tisíc korun.

Britský ministr Andrew Murrison se podle deníku The Independent nechal slyšet, že armáda bere podvody a zpronevěry vážně a že již vzniklo speciální oddělení, které se bude krádežemi zabývat. "Chceme minimalizovat ztráty z rozpočtu obrany z těchto krádeží a maximalizovat částku, investovanou do našich ozbrojených sil," dodal ministr.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy