Zloději ukradli britské armádě viagru za 200 tisíc korun

Zahraničí Zahraničí
21. 1. 2014 15:24
Britské ministerstvo obrany zveřejnilo seznam ukradených věcí za posledních sedm let. Zmizelo například vybavení z jaderných ponorek, ostrá munice či příbory v hodnotě 230 tisíc korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Londýn -  Sto bajonetů, viagra v hodnotě téměř 200 tisíc korun, vybavení z jaderných ponorek. To je pouze krátký výčet věcí ukradených britskému ministerstvu obrany za posledních sedm let. Informoval o tom ostrovní list The Times.

Pozoruhodný seznam zveřejnil rezort obrany jako odpověď na písemný dotaz Nicka de Boise, člena parlamentu za konzervativce.

Celková škoda ukradených věcí se blíží hranici sedmi milionů liber, tedy asi 231 milionů korun.

Viagrou za lepší zdraví

Viagru používali vojáci údajně ke zlepšení kondice, například krevního tlaku. Mezi zcizeným materiálem jsou i tisíce slepých a ostrých nábojů. Činili se i zloději kovů, kteří ukradli nejrůznější krytiny, oplechování, potrubí, elektrické kabely a radiátor.

Nezastavili se ani před stříbrnou sochou v hodnotě 800 tisíc korun nebo před příbory za 230 tisíc korun.

Britský ministr Andrew Murrison se podle deníku The Independent nechal slyšet, že armáda bere podvody a zpronevěry vážně a že již vzniklo speciální oddělení, které se bude krádežemi zabývat. "Chceme minimalizovat ztráty z rozpočtu obrany z těchto krádeží a maximalizovat částku, investovanou do našich ozbrojených sil," dodal ministr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy