reklama
 
 

Zloději ukradli britské armádě viagru za 200 tisíc korun

21. 1. 2014 15:24
Britské ministerstvo obrany zveřejnilo seznam ukradených věcí za posledních sedm let. Zmizelo například vybavení z jaderných ponorek, ostrá munice či příbory v hodnotě 230 tisíc korun.

Londýn -  Sto bajonetů, viagra v hodnotě téměř 200 tisíc korun, vybavení z jaderných ponorek. To je pouze krátký výčet věcí ukradených britskému ministerstvu obrany za posledních sedm let. Informoval o tom ostrovní list The Times.

Pozoruhodný seznam zveřejnil rezort obrany jako odpověď na písemný dotaz Nicka de Boise, člena parlamentu za konzervativce.

Celková škoda ukradených věcí se blíží hranici sedmi milionů liber, tedy asi 231 milionů korun.

Viagrou za lepší zdraví

Viagru používali vojáci údajně ke zlepšení kondice, například krevního tlaku. Mezi zcizeným materiálem jsou i tisíce slepých a ostrých nábojů. Činili se i zloději kovů, kteří ukradli nejrůznější krytiny, oplechování, potrubí, elektrické kabely a radiátor.

Nezastavili se ani před stříbrnou sochou v hodnotě 800 tisíc korun nebo před příbory za 230 tisíc korun.

Britský ministr Andrew Murrison se podle deníku The Independent nechal slyšet, že armáda bere podvody a zpronevěry vážně a že již vzniklo speciální oddělení, které se bude krádežemi zabývat. "Chceme minimalizovat ztráty z rozpočtu obrany z těchto krádeží a maximalizovat částku, investovanou do našich ozbrojených sil," dodal ministr.

autor: Zahraničí | 21. 1. 2014 15:24

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama