Nevěsta zrušila svatbu, na hostinu za půl milionu pozvala místní bezdomovce

Magazín Magazín
18. 7. 2017 9:07
Pár z amerického státu Indiana zrušil týden před obřadem svou svatební hostinu. Nevěsta ale nechtěla vyhodit jídlo, a proto se rozhodla pozvat na luxusní hostinu za více než půl milionu korun místní bezdomovce. Větší část nákladů uhradil bývalý snoubenec.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pětadvacetiletá Sarah Cuminsová si uplynulý víkend měla vzít svého snoubence Logana Arauja. Snoubenci týden před svatbou však recepci v luxusním hotelu Ritz Charles ve městě Carmel amerického státu Indiana za 30 tisíc dolarů (zhruba 683 tisíc korun) bez udání důvodu zrušili.

Protože jim hotel odmítl vrátit peníze, Cuminsová se rozhodla, že nakoupené lahůdky nevyhodí, ale pozve na hostinu místní bezdomovce.

Podle deníku Indy Star plánoval mladý pár luxusní svatbu dva roky. "Bylo to devastující, všem jsem volala, rušila pozvání, omlouvala se, brečela. Volala jsem prodavačům, zase jsem brečela a cítila jsem se špatně za to, že bych měla vyhodit všechno jídlo, které jsem na recepci objednala," popsala Američanka.

Luxusní hostina pro 170 lidí bez domova

Obvolala tak místní spolky pro lidi bez domova a s jejich pomocí pozvala 170 cizích lidí do luxusního hotelu. Již bývalý přítel Araujo s řešením souhlasil a podle Indy Star uhradil také větší část nákladů.

"I přes svůj žal a žal Sarah jsem rád, že dokázala v tak těžké chvíli udělat nesobecké a velmi ohleduplné rozhodnutí," uvedl Araujo.

Dopravu na místo pro hosty bez domova pomohli zařídit přátelé Cuminsové a vhodné oblečení zase místní společnosti. Agentura Associated Press citovala jednoho z účastníků Charlieho Allena: "Pro mnoho z nás je to ideální čas ukázat, co můžeme mít. Nebo nám připomenout, co jsme měli," řekl.

Lidé bez domova, někteří členové rodiny Cuminsové a tři její družičky si pochutnali na kuřecích prsou s artyčoky, chardonnay, smetanovou omáčkou a praženou česnekovou bruschettou či svatebním dortu.

A na plánovanou svatební cestu do Dominikánské republiky nakonec Američanka odjela se svou matkou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy