Nevěsta zrušila svatbu, na hostinu za půl milionu pozvala místní bezdomovce

Magazín Magazín
18. 7. 2017 9:07
Pár z amerického státu Indiana zrušil týden před obřadem svou svatební hostinu. Nevěsta ale nechtěla vyhodit jídlo, a proto se rozhodla pozvat na luxusní hostinu za více než půl milionu korun místní bezdomovce. Větší část nákladů uhradil bývalý snoubenec.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pětadvacetiletá Sarah Cuminsová si uplynulý víkend měla vzít svého snoubence Logana Arauja. Snoubenci týden před svatbou však recepci v luxusním hotelu Ritz Charles ve městě Carmel amerického státu Indiana za 30 tisíc dolarů (zhruba 683 tisíc korun) bez udání důvodu zrušili.

Protože jim hotel odmítl vrátit peníze, Cuminsová se rozhodla, že nakoupené lahůdky nevyhodí, ale pozve na hostinu místní bezdomovce.

Podle deníku Indy Star plánoval mladý pár luxusní svatbu dva roky. "Bylo to devastující, všem jsem volala, rušila pozvání, omlouvala se, brečela. Volala jsem prodavačům, zase jsem brečela a cítila jsem se špatně za to, že bych měla vyhodit všechno jídlo, které jsem na recepci objednala," popsala Američanka.

Luxusní hostina pro 170 lidí bez domova

Obvolala tak místní spolky pro lidi bez domova a s jejich pomocí pozvala 170 cizích lidí do luxusního hotelu. Již bývalý přítel Araujo s řešením souhlasil a podle Indy Star uhradil také větší část nákladů.

"I přes svůj žal a žal Sarah jsem rád, že dokázala v tak těžké chvíli udělat nesobecké a velmi ohleduplné rozhodnutí," uvedl Araujo.

Dopravu na místo pro hosty bez domova pomohli zařídit přátelé Cuminsové a vhodné oblečení zase místní společnosti. Agentura Associated Press citovala jednoho z účastníků Charlieho Allena: "Pro mnoho z nás je to ideální čas ukázat, co můžeme mít. Nebo nám připomenout, co jsme měli," řekl.

Lidé bez domova, někteří členové rodiny Cuminsové a tři její družičky si pochutnali na kuřecích prsou s artyčoky, chardonnay, smetanovou omáčkou a praženou česnekovou bruschettou či svatebním dortu.

A na plánovanou svatební cestu do Dominikánské republiky nakonec Američanka odjela se svou matkou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy