Nová móda. Moderní kola se snaží vypadat jako motorky z Četnických humoresek

Nová móda. Moderní kola se snaží vypadat jako motorky z Četnických humoresek
Retro vzhled se u elektrokol zajímavě propojuje s nejnovějšími technologiemi. Mnoho kol se snaží připomínat motocykly z počátku uplynulého století.
Kolo odkazuje na dávné motorky i tloušťkou pneumatik...
... nebo vzhledem řidítek.
Sedlo pochází od luxusní britské firmy Brooks, která se drží dávných technologií a tvarů používaných už před desítkami let. Je samozřejmě z pravé kůže.
Foto: Aktuálně.cz
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
14. 4. 2017 9:05
Všimli jsme si toho na podzimním Eurobiku v Německu i na nedávném pražském veletrhu For Bikes. Výrobci elektrokol a městských kol se zhlédli v designu motocyklů z počátku uplynulého století. Nejmodernější výkřiky techniky tak na první pohled připomínají stroje, na kterých jezdil už strážmistr Arazim a jeho podřízení v Četnických humoreskách.

Zdání ovšem klame, ve skutečnosti jsou tyto stroje nabity nejmodernějšími technologiemi. Při jejich výrobě se využívají i takové materiály, jako je karbon, jak potvrzuje třeba elektrokolo Ecoben Simino Side Car.

Mnohdy se setkáte také s tím, že výkonem už to vlastně ani nejsou elektrokola - je tak vysoký, že se do této kategorie podle platné legislativy nevejdou. A jezdí zhruba stejně rychle jako motocykly vyráběné za první republiky.

Pojďte se v galerii podívat na některá z nich.

 

Právě se děje

Další zprávy