Fotoreportáž z veletrhu For Bikes: kola slavných, bizarní samohyby a spousta novinek

Fotoreportáž z veletrhu For Bikes: kola slavných, bizarní samohyby a spousta novinek
For Bikes nabízí návštěvníkům několik hal plných kol a příslušenství, mnoho věcí se zde dá koupit za výhodné veletržní ceny.
K veletrhům tradičně patří i kola cyklistických celebrit. Na tomto Canyonu jezdí špičkový profesionální cyklista Alejeandro Valverde.
Kromě supermoderního designu a špičkových závodních kol je stále velice populární i retro. Toto elektrokolo Vintage electric - Tracker připomíná prvorepublikové motocykly.
Návštěvníka potěší i nejrůznější cyklistické zajímavosti, ke kterým se bezesporu řadí i toto elektrokolo se sajdkárou Ecoben Simino Side Car.
Foto: Aktuálně.cz
31. 3. 2017 18:54
Rudé elektrokolo se sajdkárou, závodní speciál jednoho z nejlepších světových profesionálů Alejandra Valverdeho, ohromná spousta novinek a mnoho doprovodných akcí. Takový je veletrh For Bikes 2017, který o tomto víkendu probíhá na výstavišti v pražských Letňanech. Podívejte se, co je tam také k vidění.

Veletrh For Bikes tradičně otevírá cyklistickou sezonu a představuje většinu hlavních novinek, se kterými se cyklisté letos budou setkávat. 

Pokud jde o trendy, trvá masivní nástup elektrokol, stále více míst na veletrhu patří také koloběžkám. Velmi často se objevuje retro design nebo naopak velmi futuristické tvary, které se snaží ukázat, že kolo nemusí vždycky vypadat tak, jak jsme zvyklí.

V galerii u tohoto článku přinášíme první pohled na výstaviště. Trendům, designu a novinkám se pak budeme věnovat ještě v řadě dalších článků a videí, které připravuje redakce rubriky Cyklo na Aktuálně.cz v čele s bývalým profesionálním cyklistou a několikanásobným mistrem republiky Luborem Tesařem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy