Fotoreportáž z veletrhu For Bikes: kola slavných, bizarní samohyby a spousta novinek

Fotoreportáž z veletrhu For Bikes: kola slavných, bizarní samohyby a spousta novinek
For Bikes nabízí návštěvníkům několik hal plných kol a příslušenství, mnoho věcí se zde dá koupit za výhodné veletržní ceny.
K veletrhům tradičně patří i kola cyklistických celebrit. Na tomto Canyonu jezdí špičkový profesionální cyklista Alejeandro Valverde.
Kromě supermoderního designu a špičkových závodních kol je stále velice populární i retro. Toto elektrokolo Vintage electric - Tracker připomíná prvorepublikové motocykly.
Návštěvníka potěší i nejrůznější cyklistické zajímavosti, ke kterým se bezesporu řadí i toto elektrokolo se sajdkárou Ecoben Simino Side Car.
Foto: Aktuálně.cz
31. 3. 2017 18:54
Rudé elektrokolo se sajdkárou, závodní speciál jednoho z nejlepších světových profesionálů Alejandra Valverdeho, ohromná spousta novinek a mnoho doprovodných akcí. Takový je veletrh For Bikes 2017, který o tomto víkendu probíhá na výstavišti v pražských Letňanech. Podívejte se, co je tam také k vidění.

Veletrh For Bikes tradičně otevírá cyklistickou sezonu a představuje většinu hlavních novinek, se kterými se cyklisté letos budou setkávat. 

Pokud jde o trendy, trvá masivní nástup elektrokol, stále více míst na veletrhu patří také koloběžkám. Velmi často se objevuje retro design nebo naopak velmi futuristické tvary, které se snaží ukázat, že kolo nemusí vždycky vypadat tak, jak jsme zvyklí.

V galerii u tohoto článku přinášíme první pohled na výstaviště. Trendům, designu a novinkám se pak budeme věnovat ještě v řadě dalších článků a videí, které připravuje redakce rubriky Cyklo na Aktuálně.cz v čele s bývalým profesionálním cyklistou a několikanásobným mistrem republiky Luborem Tesařem.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy