Fotoreportáž z veletrhu For Bikes: kola slavných, bizarní samohyby a spousta novinek

Fotoreportáž z veletrhu For Bikes: kola slavných, bizarní samohyby a spousta novinek
For Bikes nabízí návštěvníkům několik hal plných kol a příslušenství, mnoho věcí se zde dá koupit za výhodné veletržní ceny.
K veletrhům tradičně patří i kola cyklistických celebrit. Na tomto Canyonu jezdí špičkový profesionální cyklista Alejeandro Valverde.
Kromě supermoderního designu a špičkových závodních kol je stále velice populární i retro. Toto elektrokolo Vintage electric - Tracker připomíná prvorepublikové motocykly.
Návštěvníka potěší i nejrůznější cyklistické zajímavosti, ke kterým se bezesporu řadí i toto elektrokolo se sajdkárou Ecoben Simino Side Car.
Foto: Aktuálně.cz
31. 3. 2017 18:54
Rudé elektrokolo se sajdkárou, závodní speciál jednoho z nejlepších světových profesionálů Alejandra Valverdeho, ohromná spousta novinek a mnoho doprovodných akcí. Takový je veletrh For Bikes 2017, který o tomto víkendu probíhá na výstavišti v pražských Letňanech. Podívejte se, co je tam také k vidění.

Veletrh For Bikes tradičně otevírá cyklistickou sezonu a představuje většinu hlavních novinek, se kterými se cyklisté letos budou setkávat. 

Pokud jde o trendy, trvá masivní nástup elektrokol, stále více míst na veletrhu patří také koloběžkám. Velmi často se objevuje retro design nebo naopak velmi futuristické tvary, které se snaží ukázat, že kolo nemusí vždycky vypadat tak, jak jsme zvyklí.

V galerii u tohoto článku přinášíme první pohled na výstaviště. Trendům, designu a novinkám se pak budeme věnovat ještě v řadě dalších článků a videí, které připravuje redakce rubriky Cyklo na Aktuálně.cz v čele s bývalým profesionálním cyklistou a několikanásobným mistrem republiky Luborem Tesařem.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy