Chystáte se do Rakouska na dovolenou? Projděte si zimního průvodce Aktuálně.cz

za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
V rakouských Alpách jsou desítky lyžařských areálů. Jak si ale zvolit ten nejvhodnější? Vybrali jsme sedm alpských středisek, kde si přijdou na své zapálení sportovci, rodiny s dětmi i umírnění lyžaři. A nouze v nich není ani o aktivity mimo sjezdovku.

Nejzajímavější areály

Aktivity bez lyží

Tipy na výlety

 

Právě se děje

před 8 minutami

Finanční správa začala vracet přeplatky na dani z příjmů

Pracovníci Finanční správy zatím vyřídili první žádosti o přeplatky na dani z příjmů fyzických osob a na účty poplatníků odeslali 662 953 112 Kč. Letos podalo daňové přiznání zatím 1 180 678 lidí. Vzhledem k současné situaci, někteří využili možnost generálního pardonu do konce června a úřady tak očekávají ještě víc než půl milionu podání.

Pro ty, kteří si pospíšili s daňovým přiznáním a odevzdali ho již v lednu nebo únoru, aby přeplatek na daních z příjmů dostali co nejdříve, platí stejné datum - 1. 4. Třicetidenní lhůta se začíná počítat až od tohoto data - tedy od okamžiku, kdy skončila "uzávěrka" pro podání daňového přiznání.

Ve standardním případě tedy vzniká přeplatek 2. 4. a třicetidenní lhůta pro jeho vrácení začíná běžet 3. 4. To znamená, že nejpozději 4. 5. musí Finanční správa dát příkaz do banky na vrácení peněz.

Další zprávy