Luxusní sruby na kuří nožce. Domky v Tyrolsku s výhledem do Alp budou celé ze dřeva

Magazín Magazín
8. 12. 2019 13:55
Na zalesněném kopci v rakouském městě Kitzbühel plánuje tamní sedmihvězdičkový hotel postavit tři luxusní sruby. Tak zvané treehousy pro něj navrhl renomovaný italský architekt Peter Pichler, který luxusně a ze dřeva stavěl už v Dolomitech.
Tree Suites v rakouském Kitzbühelu | Video: Peter Pichler Architecture

Milánské studio, které vedou manželé Peter Pichler a Silvana Ordinasová, navrhlo sruby jako hotelové pokoje. Budou určeny pro náročné turisty, kteří se chtějí sžít s přírodou a zpomalit tempo. 

"Cestování je založené na bezprostředním propojení člověka a přírody. Dobře zasazená, udržitelná architektura může člověku pomoct tento pocit zprostředkovat," svěřil se architekt webu Dezeen.

Tak zvané "Tree suits" budou různě veliké, a to od 60 do 80 metrů čtverečních. Celá konstrukce, která připomíná chaloupku na kuří noze, bude ze dřeva, pokoje a přírodu bude oddělovat jen skleněná stěna. 

Každý srub má vlastní výtah, kterým se hosté dostanou do luxusního apartmánu. U menších srubů počítá studio s ložnicí, vanou a balkónem, z kterého bude vidět na vrcholky hor. Větší prostor bude mít i obývák a saunu.

Konstrukci bude zdobit vrchní vrstva, která připomíná strukturu ptačího hnízda. Každý z hostů bude mít přístup také do hotelu, kde je restaurace a vodní lázně. Zahájení stavby zatím nebylo oznámeno. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy