Luxusní sruby na kuří nožce. Domky v Tyrolsku s výhledem do Alp budou celé ze dřeva

Magazín Magazín
8. 12. 2019 13:55
Na zalesněném kopci v rakouském městě Kitzbühel plánuje tamní sedmihvězdičkový hotel postavit tři luxusní sruby. Tak zvané treehousy pro něj navrhl renomovaný italský architekt Peter Pichler, který luxusně a ze dřeva stavěl už v Dolomitech.
Tree Suites v rakouském Kitzbühelu | Video: Peter Pichler Architecture

Milánské studio, které vedou manželé Peter Pichler a Silvana Ordinasová, navrhlo sruby jako hotelové pokoje. Budou určeny pro náročné turisty, kteří se chtějí sžít s přírodou a zpomalit tempo. 

"Cestování je založené na bezprostředním propojení člověka a přírody. Dobře zasazená, udržitelná architektura může člověku pomoct tento pocit zprostředkovat," svěřil se architekt webu Dezeen.

Tak zvané "Tree suits" budou různě veliké, a to od 60 do 80 metrů čtverečních. Celá konstrukce, která připomíná chaloupku na kuří noze, bude ze dřeva, pokoje a přírodu bude oddělovat jen skleněná stěna. 

Každý srub má vlastní výtah, kterým se hosté dostanou do luxusního apartmánu. U menších srubů počítá studio s ložnicí, vanou a balkónem, z kterého bude vidět na vrcholky hor. Větší prostor bude mít i obývák a saunu.

Konstrukci bude zdobit vrchní vrstva, která připomíná strukturu ptačího hnízda. Každý z hostů bude mít přístup také do hotelu, kde je restaurace a vodní lázně. Zahájení stavby zatím nebylo oznámeno. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy