reklama
 
 

Slavná pláž v Chorvatsku změnila kvůli silnému větru tvar. Špička se otočila na západ

5. 11. 2018 16:16
Silný jižní vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, který během uplynulého víkendu vál na Dalmátském pobřeží, změnil tvar vyhledávané oblázkové pláže Zlatý roh (Zlatni rat). Bouřlivé počasí rovněž vytvořilo vlny, které dosahovaly až devíti metrů a způsobilo značné materiální škody.

Pláž Zlatý roh nacházející se poblíž vesnice Bol na dalmátském ostrově Brač patří podle cestovatelů mezi ty nejkrásnější v Chorvatsku. 

Zlatni rat beach today, a day after one day of storm force southeast wind... https://www.roni.ws/zlatni-rat-beach-storm/

Zveřejnil(a) Roni Marinkovic Photography dne 30. October 2018

Oblázkový, 630 metrů dlouhý pruh charakterizuje tvar trojúhelníku, jehož vrchol se točí někdy mírně doleva, jindy doprava. Po víkendové bouři, během které foukal vítr o síle hurikánu a vlny dosahovaly výšky až devět metrů, se špice mysu ale radikálně natočila doprava.

Netradiční úkaz neunikl uživatelům na sociální síti Reddit, kteří vedli vzrušenou debatu o tom, zda se podobný jev stal i v minulosti. Jak upozorňují chorvatští diskutující i tamní média, tak špička se vrátí na původní místo díky působení vodních proudům během několika dní.

autor: Magazín | 5. 11. 2018 16:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama