Nejlepší pláže v Chorvatsku: Zkuste ostrovní ráje, klidné oázy i apokalyptické zátoky

mdan mdan
Aktualizováno 8. 7. 2019 9:48
Chorvatské pobřeží včetně ostrovů měří více než šest tisíc kilometrů. Kromě pevninských pláží si lze užívat dovolenou i na některém z tisíců větších či menších ostrůvků. Prozkoumali jsme proto žebříčky nejlepších pláží v zemi a vybraly ty, které stojí za návštěvu. Ať už se jedná o místa pro dobrodruhy, milovníky lenošení nebo rodiny s dětmi. Podívejte se.
Mali Bok pláž, Cres, Chorvatsko
Mali Bok pláž, Cres, Chorvatsko | Foto: Shutterstock

Mali Bok, Cres

Pláž Mali Bok je sice tvořena oblázky, patří ale k nejkrásnějším místům na ostrově Cres. Nachází se v zátoce, obklopená vysokými skalami a moře zde hraje nádhernými modrými barvami. Přístup na pláž je sice složitější, ale návštěvníci uvádí, že za to rozhodně stojí.

V okolí nejsou žádné služby, na pláž je proto potřeba vzít si dostatek vody i občerstvení. Kromě toho na místě není žádný stín a podle recenzentů na TripAdvisoru je lepší nezapomenout si přibalit také boty do vody. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy