Nejlepší pláže v Chorvatsku: Zkuste ostrovní ráje, klidné oázy i apokalyptické zátoky

mdan mdan
Aktualizováno 8. 7. 2019 9:48
Chorvatské pobřeží včetně ostrovů měří více než šest tisíc kilometrů. Kromě pevninských pláží si lze užívat dovolenou i na některém z tisíců větších či menších ostrůvků. Prozkoumali jsme proto žebříčky nejlepších pláží v zemi a vybraly ty, které stojí za návštěvu. Ať už se jedná o místa pro dobrodruhy, milovníky lenošení nebo rodiny s dětmi. Podívejte se.
Mali Bok pláž, Cres, Chorvatsko
Mali Bok pláž, Cres, Chorvatsko | Foto: Shutterstock

Mali Bok, Cres

Pláž Mali Bok je sice tvořena oblázky, patří ale k nejkrásnějším místům na ostrově Cres. Nachází se v zátoce, obklopená vysokými skalami a moře zde hraje nádhernými modrými barvami. Přístup na pláž je sice složitější, ale návštěvníci uvádí, že za to rozhodně stojí.

V okolí nejsou žádné služby, na pláž je proto potřeba vzít si dostatek vody i občerstvení. Kromě toho na místě není žádný stín a podle recenzentů na TripAdvisoru je lepší nezapomenout si přibalit také boty do vody. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy