13 tipů na prodloužený víkend. Kde se líbat pod rozkvetlou třešní a kam zajít na čarodějnický rej

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
28. 4. 2018 8:00
Nadcházející prodloužený víkend slibuje teplé slunečné počasí lákající k výletům. Do Plas na Plzeňsku se sjedou fanoušci letectví, do Mostu zase východoněmeckých trabantů. Hrad Trosky a Hukvaldy láká na čarodějnický rej, Uherskohradišťsko zase na cyklovýlet za vínem. Kvetoucí stromy a květiny budou k vidění na olomoucké výstavě Flora i v Průhonickém parku u Prahy. Spousta zajímavých akcí se děje i za hranicemi Česka. Ve Vysokých Tatrách se koná festival Tatranská Májovka i se soutěží v pojídání halušek. V Nizozemsku oslavují královy narozeniny a ti, kdo se chystají do Švédska, by neměli zmeškat oslavy Valpuržiny noci, třeba ve studentské Uppsale.
Psí ostrov, Wes Anderson
Psí ostrov, Wes Anderson | Foto: Anifilm festival

Třeboň

V jihočeské Třeboni začíná 1. května Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm. Kromě pestré filmové nabídky čekají na diváky soutěže, programy věnované 3D animaci, retrospektivy, výstavy, semináře a dílny, koncerty i setkání s tvůrci. Hlavním tématem letošního ročníku je právě 3D počítačová animace.

Do Třeboně zavítá například animátor Rich Quade, který pracoval v Pixar Animation Studios již od začátku 90. let na přelomových filmech, jako jsou Toy Story: Příběh hraček, Úžasňákovi nebo Příšerky s.r.o. Zahajovacím snímkem bude Psí ostrov režiséra Wese Andersona.

 

Právě se děje

Další zprávy