13 tipů na prodloužený víkend. Kde se líbat pod rozkvetlou třešní a kam zajít na čarodějnický rej

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
28. 4. 2018 8:00
Nadcházející prodloužený víkend slibuje teplé slunečné počasí lákající k výletům. Do Plas na Plzeňsku se sjedou fanoušci letectví, do Mostu zase východoněmeckých trabantů. Hrad Trosky a Hukvaldy láká na čarodějnický rej, Uherskohradišťsko zase na cyklovýlet za vínem. Kvetoucí stromy a květiny budou k vidění na olomoucké výstavě Flora i v Průhonickém parku u Prahy. Spousta zajímavých akcí se děje i za hranicemi Česka. Ve Vysokých Tatrách se koná festival Tatranská Májovka i se soutěží v pojídání halušek. V Nizozemsku oslavují královy narozeniny a ti, kdo se chystají do Švédska, by neměli zmeškat oslavy Valpuržiny noci, třeba ve studentské Uppsale.
North American AT-6C Texan
North American AT-6C Texan | Foto: Martin Holcman

Plasy, Plzeňsko

Milovníci letadel se sjedou o víkendu do Plas u Plzně na leteckou show s názvem Den ve vzduchu. Představí se zde například vicemistr Red Bull Air Race 2017 Martin Šonka, specialista na leteckou akrobacii nebo Armáda České republiky.

Součástí programu bude také exhibice repliky unikátního československého letadla Avia BH-1. Celodřevěný letoun byl poprvé představen v roce 1920 a jeho repliku dával čtyři roky dohromady nadšenec Marcel Sezemský. Vstupenky lze koupit na místě i on-line.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy