Jedete na hory do Rakouska? Zkuste večerní sáňkování, bruslení na jezeře i noc v iglú

mdan mdan
8. 2. 2019 14:14
Každý třetí Čech vyráží každoročně v zimě na lyže, mezi nejoblíbenější destinace přitom nepatří jen česká střediska, ale také ta rakouská. Kromě lyžování nabízí mnohá střediska v Rakousku i jiné zimní radovánky. Projděte si naše tipy.

Wie verbringst Du heute diesen traumhaften Vormittag? 😉💦

Zveřejnil(a) GrimmingTherme dne 06. February 2019

Lázně v Bad Mitterndorfu nedaleko Tauplitzu

Zhruba sedm kilometrů od lyžařského střediska Tauplitz se v městečku Bad Mitterndorf nachází moderní termální lázně GrimmingTherme. Z architektonicky zajímavé budovy je výhled na horu Grimming a kromě termálních bazénů se zde nachází i saunový svět.

Celodenní vstupné vyjde na 28 eur pro dospělého a 22,5 eura pro děti, studenty a seniory. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy