Kam jet na lyže? Zkuste Řecko i Bosnu. 10 zimních středisek, o kterých jste netušili

mdan mdan
18. 1. 2019 10:10
Nejznámější evropskou lyžařskou Mekkou jsou bezesporu Alpy. Na sněhu se dá dovádět i v Řecku, kam jezdí turisti spíš v létě, nebo na Kypru. Za prozkoumání ale stojí také slovinský horský masiv Pohorje nedaleko Mariboru, nebo bosenská Jahorina. Zde se v roce 1984 konaly některé soutěže zimní olympiády. Podívejte se na další zajímavá místa v Evropě, kam vyrazit na lyže nebo snowboard.
Pohorje, Slovinsko
Pohorje, Slovinsko | Foto: Shutterstock

Pohorje, Slovinsko

Největší slovinské lyžařské centrum se nachází kousek od Mariboru. V nadmořské výšce až 1327 metrů je celkem 43 kilometrů sjezdovek vhodných pro začátečníky i pokročilejší lyžaře. Pyšní se také nejdelší sjezdovkou pro noční lyžování v zemi a téměř jistotou sněhu v sezoně. Denní skipas pro dospělé stojí 24 eur, pětidenní vyjde na 100 eur. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy