11 důvodů, proč jet lyžovat do Tater. Široké sjezdovky i skipasy za dobrou cenu

mdan mdan
31. 1. 2019 15:43
Jarní prázdniny se kvapem blíží a lyžařská střediska se těší na vrchol sezony. Češi jezdí nejčastěji na tuzemské hory, do zahraničních horských resortů se ale ročně vypraví až třetina lyžařů. Slovensko přitom patří mezi nejlevnější zahraniční destinace pro lyžaře. Vysoké a Nízké Tatry nabízí až 73 kilometrů sjezdovek a dvoutisícové vrcholky. Zkusit lyžovačku na Slovensku doporučily v lednu i The New York Times.
Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica
Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica | Foto: Magdaléna Daňková

Skipasy za dobrou cenu

Zatímco průměrná cena jednodenního skipasu vyjde v Rakousku na 1240 až 1410 korun, na Slovensku jej koupíte už od 640 korun. Skipas lze pořídit on-line, a čím dříve jej koupíte, tím výhodnější cenu dostanete.

Pokud se rozhodnete lyžovat ve Vysokých Tatrách, platí na střediska Tatranská Lomnica, Starý Smokovec i Štrbské Pleso. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy