Hanoj zavírá populární podniky u vlakových kolejí. Neopatrní turisté omezovali provoz

Reuters Magazín Reuters, Magazín
15. 10. 2019 13:57
Kdo tohle místo v hlavním městě Vietnamu nenavštívil, jako by v Hanoji ani nebyl. Slavná ulice Trần Phú v centru města patří mezi nejvyhledávanější lokality a u vlakové tratě se nachází hned několik kaváren. Ty se však nyní představitelé hlavního města rozhodli i kvůli bezpečnosti uzavřít.
Dráha byla v Hanoji postavena v roce 1902 během francouzské nadvlády a propojuje severní provincie Vietnamu s hlavním městem.  | Video: Reuters

Zaprášená ulička posetá kavárenskými stolky, obchody, obytnými domy a turisty v posledních letech lákala čím dál více lidí. Právě nárůst zájmu turistů o originální fotky s pomalu jedoucím vlakem za zády může podle agentury Reuters za to, že hanojští představitelé se podniky kvůli bezpečnosti rozhodli uzavřít.

Jen během minulého víkendu musel vlak nečekaně zastavit, aby se vyhnul srážce s turisty. Den nato proto byl vydán příkaz na uzavření kaváren u úzkorozchodné koloniální tratě.

Místa kolem kolejí patří mezi nejoblíbenější v Hanoji.
Místa kolem kolejí patří mezi nejoblíbenější v Hanoji. | Foto: Reuters

"Ačkoliv kavárny lákají turisty, ve skutečnosti také porušují některá nařízení," citovala Reuters Ha Vana Sieua, vládního činitele zodpovědného za turistický ruch ve Vietnamu. Sieu dodal, že nové a kreativní turistické atrakce jsou vítány, ale musí odpovídat vyhláškám. 

Populární podniky sice lákaly čím dál více lidé, zároveň ale podle vlády porušovaly předpisy.
Populární podniky sice lákaly čím dál více lidé, zároveň ale podle vlády porušovaly předpisy. | Foto: Reuters

"Miluju to. Je to šílené a úplně jiné než kdekoliv jinde. Ale zároveň chápu, proč to chtějí uzavřít, je to docela nebezpečné," uvedla australská turistka Laura Metzeová. 

Dráha byla v Hanoji postavena v roce 1902 během francouzské nadvlády a propojuje severní provincie Vietnamu s hlavním městem. 

 

Právě se děje

Další zprávy