Řím, Singapur i Praha. Tohle jsou nejkrásnější města světa podle blogerů

mdan mdan
14. 10. 2019 11:01
Která světová města jsou podle tisícovky blogerů, novinářů a zástupců cestovek ta nejkrásnější? Kromě tradičních evropských metropolí, jako je Paříž, Řím či Atény, je to také Praha. Spoluautoři žebříčku kanadské cestovní agentury FlightNetwork na ní oceňují historii i gastronomii. Návštěvníky vyzývají, ať si zajdou na pivo a seznámí se s přátelskými Čechy. Projděte si i další oceněná místa.
San Sebastián Donostia
San Sebastián Donostia | Foto: Shutterstock

San Sebastián

Město na severu Španělska na pobřeží Atlantiku je oblíbené zejména mezi gastronomickými nadšenci. Místní restaurace jsou pravidelně zařazovány v michelinském průvodci, minout menší a méně slavné tapas bary by však byla škoda. Baskické město má ale co nabídnout i milovníkům pláže, hor a kultury. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 15 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy