reklama
 
 

Chorvatsko na poslední chvíli? Ubytování kromě kempů ještě je, za pokoj si ale připlatíte

26. 7. 2018 13:43
Chystáte se v srpnu do Chorvatska a nemáte ještě zajištěné ubytování? Podívejte se na aktuální přehled cen a možností, kde přespat na Jadranu.

Když se redaktoři Aktuálně.cz vypravili začátkem června na cestu do Chorvatska, byly dálnice prázdné a v kempu poblíž města Rovinj si pod slunečníkem hrálo pouze pár dětí. Už tehdy byl ale například kemp Veštar na léto téměř celý "zabukovaný", zbývalo pouze pár míst.

Pokud se chystáte v srpnu na Jadran a nemáte na rozdíl od většiny Čechů zajištěné ubytování, existuje stále několik možností, kde hledat ubytovací kapacity.

Před odjezdem na Jadran se nezapomeňte podívat na nabídku služby Airbnb, která je v Chorvatsku rozšířenější než v Česku. Na chorvatském pobřeží lze takto sehnat ubytování téměř kdekoliv, a to od Puly až po Dubrovník. Nabídka je logicky vzhledem ke špičce turistické sezony omezenější a chvíli potrvá, než najdete ideální apartmán nebo pokoj.

Pronájem pro dvě osoby se pohybuje v průměru kolem 800 korun za noc, apartmán pak okolo 1000 korun. Za dům zaplatíte asi 2000 korun za noc. Před potvrzením ubytování si důkladně zkontrolujte vybavení, které lze v rámci pronájmu využívat. Vyhnete se pak zbytečnému dohadování s pronajímatelem, který ne vždy mluví anglicky. 

Ubytování v Makarské přes Airbnb od 1. srpna do 14. srpna Cena za jednu noc
Soukromý pokoj 1500 Kč
Apartmán 4500 Kč
Počet nabídek v termínu
Ubytování v Makarské přes Airbnb od 1. září do 14. září Cena za jednu noc
Soukromý pokoj 700 Kč
Apartmán 1000 Kč
Počet nabídek v termínu 119

Pokud nemáte problém slevit z nároků a jde vám pouze o přespání, využijte možnosti přenocování v hostelu. Jejich porovnání je velmi obtížné, cena i kvalita jsou totiž závislé například na počtu volných lůžek v samostatném či sdíleném pokoji. Volná místa ale seženete i během hlavní sezony.

Hostel v Zadaru, kde redaktoři nocovali v červnu, je sice na léto již vyprodaný, přesto v okolí najdete ubytování, za které zaplatíte od 200 do 600 korun za noc. Připravte se na to, že pokoj budete sdílet s dalšími cestovateli.

Pokud si rádi připlatíte za pohodlí, běžný dvoulůžkový pokoj v hotelu vás vyjde v průměru na 2000 korun za noc.

Pro lepší přehled jsme mezi sebou porovnali nabídky hotelových pokojů v chorvatském Zadaru. 

Ubytování v hotelu od 1. srpna do 2. srpna v Zadaru Cena za 1 noc 
Hotel Porto  2300 Kč
Hotel Niko  4600 Kč
Falkensteiner Hotel Adriana 8400 Kč
Hotel Kolovare 5199 Kč
Celkem nabídek 11
Ubytování v hotelu od 22. září do 23. září Cena za 1 noc 
Hotel Porto 2200 Kč
Hotel Niko 4300 Kč
Falkensteiner Hotel Adriana 5600 Kč
Hotel Kolovare 4600 Kč
Celkem nabídek 16

Nejobtížněji se v létě hledají místa v kempech. Většina z nich má plno již před sezonou a objednávky přijímá až na září. Přesto se stále dají najít místa, kde můžete v srpnu kempovat.

Pro představu jsme sestavili tabulku, cena odpovídá za tříčlennou rodinu, kterou tvoří dva dospělí a dítě do 10 let věku.

Ubytování v kempu od 1. srpna do 14. srpna Cena za noc
Kemp Polari v Rovinji  600 Kč
Kemp Amarin v Rovinji  600 Kč
Kemp Valkanela ve Vrsaru 520 Kč
Kemp Porto Sole ve Vrsaru 520 Kč
Kemp Koversada 500 Kč
Ubytování v kempu od 1. září do 14. září Cena za noc
Kemp Polari v Rovinji  200 Kč
Kemp Amarin v Rovinji  220 Kč
Kemp Valkanela ve Vrsaru 200 Kč
Kemp Porto Sole ve Vrsaru 520 Kč
Kemp Koversada 200 Kč

Ceny jsou orientační, jejich výši totiž ovlivňuje poloha kempu i vzdálenost samotného místa od moře. V kempu Veštar, který redaktoři Aktuálně.cz navštívili, se ceny volných parcel odvíjejí od vzdálenosti od moře a také podle vybavenosti. V areálu lze pronajmout malý rodinný domek až pro osm osob, jehož cena za noc se pohybuje okolo 12 tisíc korun na začátku srpna. Na konci září je k dispozici za poloviční peníze.

Před cestou se nebojte kontaktovat Chorvatské turistické sdružení, které sídlí v Praze a kde vám rádi poskytnou potřebné informace.

autoři: David Kohout, Jakub Plíhal | 26. 7. 2018 13:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama