Chorvatsko na poslední chvíli? Ubytování kromě kempů ještě je, za pokoj si ale připlatíte

Foto: Jakub Plíhal, David Kohout
David Kohout Jakub Plíhal David Kohout, Jakub Plíhal
26. 7. 2018 13:43
Chystáte se v srpnu do Chorvatska a nemáte ještě zajištěné ubytování? Podívejte se na aktuální přehled cen a možností, kde přespat na Jadranu.

Když se redaktoři Aktuálně.cz vypravili začátkem června na cestu do Chorvatska, byly dálnice prázdné a v kempu poblíž města Rovinj si pod slunečníkem hrálo pouze pár dětí. Už tehdy byl ale například kemp Veštar na léto téměř celý "zabukovaný", zbývalo pouze pár míst.

Pokud se chystáte v srpnu na Jadran a nemáte na rozdíl od většiny Čechů zajištěné ubytování, existuje stále několik možností, kde hledat ubytovací kapacity.

Villa Palma Apartments, Makarska, 1 035 Kč, € 40.
Villa Palma Apartments, Makarska, 1 035 Kč, € 40. | Foto: Jakub Plíhal, David Kohout

Před odjezdem na Jadran se nezapomeňte podívat na nabídku služby Airbnb, která je v Chorvatsku rozšířenější než v Česku. Na chorvatském pobřeží lze takto sehnat ubytování téměř kdekoliv, a to od Puly až po Dubrovník. Nabídka je logicky vzhledem ke špičce turistické sezony omezenější a chvíli potrvá, než najdete ideální apartmán nebo pokoj.

Pronájem pro dvě osoby se pohybuje v průměru kolem 800 korun za noc, apartmán pak okolo 1000 korun. Za dům zaplatíte asi 2000 korun za noc. Před potvrzením ubytování si důkladně zkontrolujte vybavení, které lze v rámci pronájmu využívat. Vyhnete se pak zbytečnému dohadování s pronajímatelem, který ne vždy mluví anglicky. 

Ubytování v Makarské přes Airbnb od 1. srpna do 14. srpna Cena za jednu noc
Soukromý pokoj 1500 Kč
Apartmán 4500 Kč
Počet nabídek v termínu
Ubytování v Makarské přes Airbnb od 1. září do 14. září Cena za jednu noc
Soukromý pokoj 700 Kč
Apartmán 1000 Kč
Počet nabídek v termínu 119

Pokud nemáte problém slevit z nároků a jde vám pouze o přespání, využijte možnosti přenocování v hostelu. Jejich porovnání je velmi obtížné, cena i kvalita jsou totiž závislé například na počtu volných lůžek v samostatném či sdíleném pokoji. Volná místa ale seženete i během hlavní sezony.

Hostel 4 You, Zadar, Chorvatsko Cena 454,75 HRK za dva lidi, v přepočtu 1625,40 Kč.
Hostel 4 You, Zadar, Chorvatsko Cena 454,75 HRK za dva lidi, v přepočtu 1625,40 Kč. | Foto: Jakub Plíhal, David Kohout

Hostel v Zadaru, kde redaktoři nocovali v červnu, je sice na léto již vyprodaný, přesto v okolí najdete ubytování, za které zaplatíte od 200 do 600 korun za noc. Připravte se na to, že pokoj budete sdílet s dalšími cestovateli.

Pokud si rádi připlatíte za pohodlí, běžný dvoulůžkový pokoj v hotelu vás vyjde v průměru na 2000 korun za noc.

Pro lepší přehled jsme mezi sebou porovnali nabídky hotelových pokojů v chorvatském Zadaru. 

Ubytování v hotelu od 1. srpna do 2. srpna v Zadaru Cena za 1 noc 
Hotel Porto  2300 Kč
Hotel Niko  4600 Kč
Falkensteiner Hotel Adriana 8400 Kč
Hotel Kolovare 5199 Kč
Celkem nabídek 11
Ubytování v hotelu od 22. září do 23. září Cena za 1 noc 
Hotel Porto 2200 Kč
Hotel Niko 4300 Kč
Falkensteiner Hotel Adriana 5600 Kč
Hotel Kolovare 4600 Kč
Celkem nabídek 16
Dujkin Dvor, Split, cena za dva 186,00 HRK, tj. 662,76 Kč.
Dujkin Dvor, Split, cena za dva 186,00 HRK, tj. 662,76 Kč. | Foto: Jakub Plíhal, David Kohout

Nejobtížněji se v létě hledají místa v kempech. Většina z nich má plno již před sezonou a objednávky přijímá až na září. Přesto se stále dají najít místa, kde můžete v srpnu kempovat.

Pro představu jsme sestavili tabulku, cena odpovídá za tříčlennou rodinu, kterou tvoří dva dospělí a dítě do 10 let věku.

Ubytování v kempu od 1. srpna do 14. srpna Cena za noc
Kemp Polari v Rovinji  600 Kč
Kemp Amarin v Rovinji  600 Kč
Kemp Valkanela ve Vrsaru 520 Kč
Kemp Porto Sole ve Vrsaru 520 Kč
Kemp Koversada 500 Kč
Ubytování v kempu od 1. září do 14. září Cena za noc
Kemp Polari v Rovinji  200 Kč
Kemp Amarin v Rovinji  220 Kč
Kemp Valkanela ve Vrsaru 200 Kč
Kemp Porto Sole ve Vrsaru 520 Kč
Kemp Koversada 200 Kč

Ceny jsou orientační, jejich výši totiž ovlivňuje poloha kempu i vzdálenost samotného místa od moře. V kempu Veštar, který redaktoři Aktuálně.cz navštívili, se ceny volných parcel odvíjejí od vzdálenosti od moře a také podle vybavenosti. V areálu lze pronajmout malý rodinný domek až pro osm osob, jehož cena za noc se pohybuje okolo 12 tisíc korun na začátku srpna. Na konci září je k dispozici za poloviční peníze.

Před cestou se nebojte kontaktovat Chorvatské turistické sdružení, které sídlí v Praze a kde vám rádi poskytnou potřebné informace.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump snížil bývalému guvernérovi státu Illinois Blagojevichovi trest za korupci

Americký prezident Donald Trump snížil trest bývalému guvernérovi státu Illinois Rodu Blagojevichovi, kterého soud poslal na 14 let do vězení za politickou korupci. Blagojevich byl odsouzen v roce 2011 jen několik měsíců poté, co vystoupil v Trumpově televizním pořadu, uvedly světové agentury. Trump snížil tresty i několika dalším lidem, nebo jim tresty prominul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy