Alpské lyžování kousek od Česka. V Horním Rakousku můžete sportovat až do noci

Alpské lyžování kousek od Česka. V Horním Rakousku můžete sportovat až do noci
Spousta penzionů a chat v oblasti má navíc stále volno i během vánočních svátků. V Bad Ischlu či Bad Aussee se nachází i termální lázně.
Středisko Krippenstein je asi hodinu jízdy autem od Salcburku a nabízí vyžití pro freeridové lyžování. Nachází se tu 30 kilometrů sjezdovek určených pro volné lyžování v prašanu s převýšením 1500 metrů.
Pětidenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně vychází v Hiterstoderu na necelých 198 eur, pro děti pak na 103 eur. Úschovna lyží v dolní stanici lanovky pak stojí sedm eur za den a skříň určenou pro dva páry lyžařského vybavení.
Vedle lyžařů tu potkáte i lidi na sněžnicích, paraglidisty nebo lezce po ledu. Denní kurz s instruktorem lezení tu vyjde asi na 325 eur na osobu.
Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
24. 10. 2019 15:00
České hory vás omrzely, ale kvůli alpským vrcholkům se vám nechce jezdit daleko? Hory vhodné také pro lyžaře-začátečníky se nachází i nedaleko Česka. Region Horní Rakousko začíná hned kousek za hranicemi jižních Čech a na své si zde přijdou ostřílení lyžaři i rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou navíc otevřené i večer.

V Horním Rakousku si lze vybrat hned ze sedmi různých resortů sahajících do nadmořských výšek okolo dvou tisíc metrů.

Zatímco začátečníci se budou cítit lépe například ve středisku Kasberg Grünau im Almtal, pro ostřílené lyžaře je vhodnější Dachstein-West nebo Hinterstoder. Hochficht hned u českých hranic stejně jako Feuerkogel-Ebensee jsou zase vhodné pro rodiny s dětmi.

Přečtěte si, kolik stojí skipasy a do kterého střediska stojí za to jet s rodinou nebo za adrenalinem. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy