Alpské lyžování kousek od Česka. V Horním Rakousku můžete sportovat až do noci

Alpské lyžování kousek od Česka. V Horním Rakousku můžete sportovat až do noci
Spousta penzionů a chat v oblasti má navíc stále volno i během vánočních svátků. V Bad Ischlu či Bad Aussee se nachází i termální lázně.
Středisko Krippenstein je asi hodinu jízdy autem od Salcburku a nabízí vyžití pro freeridové lyžování. Nachází se tu 30 kilometrů sjezdovek určených pro volné lyžování v prašanu s převýšením 1500 metrů.
Pětidenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně vychází v Hiterstoderu na necelých 198 eur, pro děti pak na 103 eur. Úschovna lyží v dolní stanici lanovky pak stojí sedm eur za den a skříň určenou pro dva páry lyžařského vybavení.
Vedle lyžařů tu potkáte i lidi na sněžnicích, paraglidisty nebo lezce po ledu. Denní kurz s instruktorem lezení tu vyjde asi na 325 eur na osobu.
Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
24. 10. 2019 15:00
České hory vás omrzely, ale kvůli alpským vrcholkům se vám nechce jezdit daleko? Hory vhodné také pro lyžaře-začátečníky se nachází i nedaleko Česka. Region Horní Rakousko začíná hned kousek za hranicemi jižních Čech a na své si zde přijdou ostřílení lyžaři i rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou navíc otevřené i večer.

V Horním Rakousku si lze vybrat hned ze sedmi různých resortů sahajících do nadmořských výšek okolo dvou tisíc metrů.

Zatímco začátečníci se budou cítit lépe například ve středisku Kasberg Grünau im Almtal, pro ostřílené lyžaře je vhodnější Dachstein-West nebo Hinterstoder. Hochficht hned u českých hranic stejně jako Feuerkogel-Ebensee jsou zase vhodné pro rodiny s dětmi.

Přečtěte si, kolik stojí skipasy a do kterého střediska stojí za to jet s rodinou nebo za adrenalinem. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Po střelbě na večírku v Kalifornii zemřeli čtyři lidé. Dalších šest je zraněných

Při nedělní střelbě v kalifornském městě Fresno bylo zasaženo deset lidí, čtyři z nich zemřeli. Informovala o tom v pondělí agentura AP s odvoláním na policii. Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let. Střelba se podle policistů odehrála na dvoře domu, kde zhruba 35 lidí sledovalo fotbalové utkání.

"Šlo o setkání rodiny a přátel," uvedl policejní úředník Bill Dooley. "Všichni večer sledovali fotbal, když k domu dorazili neznámí podezřelí, pronikli na dvůr a zahájili palbu," dodal. Policie zatím nikoho nezadržela, není jasný motiv útočníků ani to, zda se s nimi oběti znaly.

Zdroj: Zahraničí
před 59 minutami

Stržená trolej zastavila tramvaje mezi I. P. Pavlova a Nuslemi

Mezi náměstím I. P. Pavlova a náměstím Bratří Synků v Praze nejezdí tramvaje. Důvodem je podle informací na webu dopravního podniku stržená trolej. Tramvajové linky číslo 6 a 11 jezdí odklonem. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a náměstí Bratří Synků je zavedena náhradní autobusová doprava. Dopravní podnik předpokládá obnovení provozu přibližně v 10:30.

Trolej poškodilo kolem 8:00 nákladní auto v železničním podjezdu v Bělehradské ulici. Provoz tramvají je kvůli tomu přerušen v obou směrech.

Linky číslo 6 a 11 jsou odkloněny přes zastávky Náměstí Míru a Vršovické náměstí. Ve vyloučeném úseku jezdí náhradní autobusová linka X11.

před 1 hodinou

Jan Zahradil se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu

Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu. Informoval o tom web projektu Sinopsis, který se věnuje dění v Číně. Zahradilovo předsednictví předpovídal už v květnu. Podle agentury Bloomberg je skupina přátelství EU - Čína jedním z nástrojů prosazování čínského vlivu v Evropském parlamentu. 

Zahradil ve funkci nahradí britského poslance cejlonského původu Nirja Deva, se kterým český politik sedí ve stejné frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR).  

Zdroj: Domácí
Další zprávy