Kam vyrazit v zimě na lyže? Tohle je 15 nejzajímavějších areálů v okolí Česka

mdan mdan
17. 11. 2018 20:03
První sníh je zatím sice v nedohlednu, v mnoha evropských lyžařských střediscích však sezona již začala. Připravili jsme proto přehled 15 zajímavých lyžařských oblastí v okolí Česka. Levnou variantu nabízí například slovenské skiareály, oblíbené Rakousko pak láká na stovky kilometrů sjezdovek různé náročnosti. V Itálii nebo Francii si užijí milovníci snowboardingu i skialpinismu. A zajímavé nabídky, včetně zvýhodněných skipasů nabízí i řada švýcarských lyžařských středisek. Podívejte se, kam vyrazit na zimní dovolenou.
Lyžařské středisko Val Thorens ve Francii.
Lyžařské středisko Val Thorens ve Francii. | Foto: Shutterstock
Tatranská Lomnica v zimě, Slovensko
Tatranská Lomnica v zimě, Slovensko | Foto: Shutterstock

Tatranská Lomnica, Slovensko

Skvělou zimní dovolenou lze zažít i v nedalekých Tatrách. Na úpatí Lomnického štítu se nachází jedno z nejpopulárnějších středisek - Tatranská Lomnica. Sjet se dá až z výšky 2196 metrů více než pětikilometrovou sjezdovkou z Lomnického sedla.

V areálu se nachází více než 11 kilometrů upravovaných sjezdovek všech obtížností, včetně freeridové zóny. Kromě toho je zde výborné dopravní spojení vlakem z Popradu. 

  • Dospělý skipas v hlavní sezoně: 39 eur jednodenní, 199 eur šestidenní
 

Právě se děje

před 36 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy