Kam vyrazit v zimě na lyže? Tohle je 15 nejzajímavějších areálů v okolí Česka

mdan mdan
17. 11. 2018 20:03
První sníh je zatím sice v nedohlednu, v mnoha evropských lyžařských střediscích však sezona již začala. Připravili jsme proto přehled 15 zajímavých lyžařských oblastí v okolí Česka. Levnou variantu nabízí například slovenské skiareály, oblíbené Rakousko pak láká na stovky kilometrů sjezdovek různé náročnosti. V Itálii nebo Francii si užijí milovníci snowboardingu i skialpinismu. A zajímavé nabídky, včetně zvýhodněných skipasů nabízí i řada švýcarských lyžařských středisek. Podívejte se, kam vyrazit na zimní dovolenou.
Tatranská Lomnica v zimě, Slovensko
Tatranská Lomnica v zimě, Slovensko | Foto: Shutterstock

Tatranská Lomnica, Slovensko

Skvělou zimní dovolenou lze zažít i v nedalekých Tatrách. Na úpatí Lomnického štítu se nachází jedno z nejpopulárnějších středisek - Tatranská Lomnica. Sjet se dá až z výšky 2196 metrů více než pětikilometrovou sjezdovkou z Lomnického sedla.

V areálu se nachází více než 11 kilometrů upravovaných sjezdovek všech obtížností, včetně freeridové zóny. Kromě toho je zde výborné dopravní spojení vlakem z Popradu. 

  • Dospělý skipas v hlavní sezoně: 39 eur jednodenní, 199 eur šestidenní
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy