reklama
 
 

Čeští skauti vyrazí do Japonska škodovkou. Ujedou 13 000 km

15. 5. 2015 15:18
Mladá dvojice chce propagovat skauting a jeho myšlenky, škodovku si vybrala kvůli dostupnosti a konstrukční jednoduchosti.

Zlín – Dvojice českých skautů, třiadvacetiletý Aleš Cahlík z Holešova na Kroměřížsku a o tři roky starší Jakub Pejcal z Jihlavy, vyrazí o letních prázdninách na celosvětové setkání skautů Jamboree do Japonska v legendárním voze Škoda 120L. Dvojice naváže na loňskou expedici do rumunského Banátu.

Podle mluvčí Junáka Zlínského kraje Kláry Majíčkové cestovatelé věří, že jejich projekt pomůže propagaci skautingu a jeho myšlenek. "Chceme ukázat světu schopnosti našich skautů a kvalitu českých výrobků," uvedl Pejcal. Trasu dlouhou 13 tisíc kilometrů vedoucí přes Polsko, pobaltské země a Rusko absolvují za téměř dva měsíce.

Cílem výpravy je dvoutýdenní skautské setkání Jamboree, které se koná od 28. července do 8. srpna v Jamaguči poblíž japonské Hirošimy. Jamboree pořádají skauti na různých místech světa již od roku 1920 pravidelně po čtyřech letech. Jeho hlavním smyslem je poznávání lidí různých národností, kultur, jazyků a náboženství.

"Pro skauty je to příležitost, jak navázat nová přátelství, zdokonalit se v angličtině či jiném jazyce a poznat mezinárodní rozměr skautingu," doplnila Majíčková. Setkání v Japonsku se z Česka zúčastní asi 300 skautů a skautek, většina mezi čtrnácti a sedmnácti lety. Celkem se na obřím táboře očekává zhruba 30 tisíc skautů a skautek z celého světa.

Oba cestovatelé z Moravy nyní pracují na opravách a přípravě expedičního vozu. "Škodovku jsme si vybrali z důvodu dostupnosti a konstrukční jednoduchosti. Tu jistě při případných opravách oceníme," shodli se mladí skauti.

autor: ČTK | 15. 5. 2015 15:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama