David Bowie by se stal dědečkem. O potomkovi svého syna se dozvěděl měsíc před smrtí

Kultura Kultura
11. 2. 2016 15:29
Filmový režisér Duncan Jones, nejstarší syn Davida Bowieho, oznámil, že v létě očekává narození svého prvního potomka. Informaci zveřejnil na svém Twitteru. "Je to právě jeden měsíc, co táta zemřel. Tyhle kartičky jsem pro něj udělal už o Vánocích. Čekej mě v červnu. Koloběh života. Miluji tě, dědo," sdílel na Twitteru Jones.
David Bowie
David Bowie | Foto: ČTK

Dojemný příspěvek sdílela i Jonesova manželka, fotografka Rodene Jones. "Styďte se všichni, kdo jste si mysleli, že jsem takhle tlustá a já vám na to nic neřekla," zavtipkovala.

Jako jedna z prvních dvojici gratulovala i druhá Bowieho manželka Iman.

David Bowie zemřel 10. ledna na rakovinu. Bylo mu 69 let. Manželce Iman a dvěma dětem, Duncanovi a Alexandrii, zanechal majetek v hodnotě kolem 100 miliónů liber.  

 

Právě se děje

teď

Ventilátor CoroVent získal povolení k provozu, distribuce do nemocnic může začít

Plicní ventilátor CoroVent získal od ministerstva zdravotnictví povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek. Ve čtvrtek tedy může začít jeho distribuce do nemocnic. Přístroj vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný formou MICo Medical má fungovat jako nouzový ventilátor pro pacienty postižené respiračním selháním v důsledku onemocnění COVID-19.

V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem. ČVUT odhaduje, že na základě informací z nemocnic jich bude pro využití ve druhé vlně koronavirové pandemie třeba vyrobit ještě asi 450 kusů.

Zdroj: Domácí
Další zprávy