Otevřená zpověď Charlieho Sheena: Drog jsem se vzdal, pití ne. Přiznáním se k HIV se mi ulevilo

Petra Jansová Petra Jansová
21. 6. 2016 13:26
Charlie Sheen se stal ambasadorem značky luxusních kondomů a v Londýně propagoval bezpečný sex. V rozhovoru pro deník The Guardian tvrdí, že nejdůležitější jsou jeho děti a zdraví. Lituje jen toho, že odešel z legendárního sitcomu Dva a půl chlapa.
Charlie Sheen ve večerní šou v Londýně
Charlie Sheen ve večerní šou v Londýně | Foto: Reuters

Charlie Sheen se momentálně nachází v Londýně, kde jako ambasador značky kondomů Lelo Hex propaguje bezpečný sex. Slavný herec se koncem loňského roku přiznal, že je HIV pozitivní.  

"Sheen je momentálně v Londýně a propaguje zde luxusní kondomy. Je otázkou, zda svět potřebuje luxusní ochranu, ale je jasné, že Sheen potřebuje jakoukoliv práci," píše web britského deníku The Guardian, jehož redaktorka Haney Freemanová s filmovou hvězdou při této příležitosti udělala rozhovor. 

Sheen během interview promluvil o tom, jak rodina zareagovala na jeho diagnózu a proč se dostal do škatulky "špatného hocha". Rozpovídal se i o svém vztahu k alkoholu, drogám a nucené sexuální abstinenci.

"Budu-li upřímná, nevypadá moc dobře. Navíc je tak trochu mimo," popisuje Freemanová svoje první dojmy ze setkání, které proběhlo nedaleko jeho londýnského hotelu.

Schůzka se měla původně konat o den a půl dřív. Sheenovi lidé tvrdí, že k posunu termínu došlo kvůli nedorozumění. Kolují i teorie, podle nichž herec vyspával kocovinu. On sám trval na tom, že bojoval s únavou způsobenou změnou časového pásma.

Hned na úvod rozhovoru vzpomínal na britskou televizní hvězdu, která s ním zahajovala tiskovou konferenci předchozí večer. Stačilo, že se s ním objevila na jednom pódiu, a do rána z nich britský bulvár udělal pár.

"Tentokrát jsem chtěl, aby to byla pravda. Mám ale AIDS, takže musím abstinovat," připomíná herec a ve společnosti svého osobního strážce a nejlepšího přítele se přesunuje do hotelu. Vzpomíná i na další ženy, které během večerní zahajovací akce pozval na večeři. Žádná z nich ale pozvání nepřijala, jak se smutkem v hlase dodává.

Sheen v minulosti prohlašoval, že udržoval poměr s více něž pěti tisíci žen. Přiznal se i k tomu, že v 90. letech byl klientem známé hollywoodské prostitutky Heidi Fleissové.

Drog jsem se vzdal, alkohol piju dál

Kdysi charismatický a pohledný muž, člen slavného hereckého klanu, dnes podle redaktorky Freemanové vypadá o dvacet let starší. Na jeho tváři se podepsala léta, kdy bojoval se závislostí na drogách a alkoholu. Ten je z něj cítit i během rozhovoru. "S drogami jsem skončil, s alkoholem ne. Nejsem pijan, užívám ho v malých dávkách," přiznává. 

Momentálně je opět pod lékařským dohledem. Uvědomil si, že alternativní metoda Mexičana, který ho léčil kozím mlékem, byl špatný nápad. Vrátil se proto ke konvenční léčbě. 

"Stále ale neztrácí kouzlo. Je neuvěřitelně zdvořilý, doslova hýří rytířskými gesty, otevírá mi dveře a skládá komplimenty," přibližuje atmosféru Freemanová. Téměř by se dalo zapomenout, že tento muž byl dvěma bývalými ženami obviněn z domácího násilí

Sheen ale v tomto kontextu sám sebe popisuje spíše jako vášnivého než zlého člověka. Za minulostí se ale ohlížet nechce. Ze všeho nejdůležitější je podle něho momentálně rodina a zdraví.

Nejdůležitější jsou děti a zdraví

"Samozřejmě že to spolu vzájemně souvisí. Já už to ale takhle řešit nemusím. Kašlu na to, abych někomu něco dokazoval. Chci především, aby na mě moje děti byly pyšné teď i poté, co odejdu," odpovídá na otázku, zda jeho talent vlastně nepracoval proti němu.

Sheen má pět dětí ve věku od sedmi do jednatřiceti let s pěti ženami. O jeho diagnóze ale ví pouze nejstarší dcera Cassandra.

I v Londýně je obklopen svými fanoušky. V blízkosti hotelu, kde je ubytován, se jich sešly desítky. "Je to čest, je to sice únavné, ale bez toho by to nešlo," odpovídá. 

Sláva je pro něj evidentně příjemná a užívá si ji, popisuje Freemanová. Veřejné mínění se ale nebál ohrozit ani přiznáním, že má HIV. "Ulevilo se mi. Tím, že jsem to tajil, jsem přišel o spousty peněz," dodává.

S lítostí se nepozastavuje ani nad svým bojem se závislostí na drogách, ani nad tím, že z nouze propaguje bezpečný sex. Vrátil by spíš dobu, kdy odešel z legendárního sitcomu Dva a půl chlapa. Obává se totiž, že navzdory svému talentu a zkušenostem je dnes pro filmový průmysl spíš tváří, která přitáhne pozornost bulvárních médií. 

Charlie Sheen se v televizi přiznal, že je HIV pozitivní. | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy