Nominace na Žebřík 2013 ovládli Kryštof a Hentai Corporation

TZ, red
10. 2. 2014 17:16
Výroční ceny hudebního serveru iReport.cz znají své nominované. Největší šance mají mají Kryštof a Hentai Corporation, uspěli i Mandrage, Imodium, Support Lesbiens či Vladimir 518.
Richard Krajčo (Kryštof)
Richard Krajčo (Kryštof) | Foto: Bleskově

Plzeň - Rockeři Hentai Corporation a poprocková stálice Kryštof, kteří získali po třech nominacích. Ostravská formace se navíc může těšit z toho, že je její frontman Richard Krajčo mezi nominovanými zpěváky a že se Křídla Vánoc s jeho hereckou i hudební účastí umístila ve filmové kategorii.

Žebřík 2012 - vpravo ředitel cen Jarda Hudec
Žebřík 2012 - vpravo ředitel cen Jarda Hudec | Foto: Jan Zeman

Po dvou nominacích mají Imodium, Mandrage, Support Lesbiens a Vladimir 518, bodovali také Chinaski, UDG, Adrian T. Bell, Kofe-in, Marpo, Monkey Business, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Aneta Langerová, Anna K, Celeste Buckingham, Lenka Dusilová či Lenka Nová.

Česká scéna je bohatá

"Jsem rád, že se prosadili hlavně ti interpreti, kteří loni natočili povedené nahrávky. Jak vidno, vydání regulérního alba si fanoušci cení stále vysoko a neberou je jen jako pozvánku na koncerty. Nominace taky potvrzují, jak je naše současná scéna vyrovnaná a v jistém smyslu bohatá. Bude to ještě napínavé“, řekl k prvnímu kolu ankety ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Kapela Kryštof na loňském Žebříku
Kapela Kryštof na loňském Žebříku | Foto: Jan Zeman

O definitivních výsledcích se bude rozhodovat během února na stránkách www.anketazebrik.cz. Naplno běží také hlasování v zahraniční části ankety.

Slavnostní vyhlášení cen proběhne 15. března ve Fakultě umění a designu Západočeské univerzity v Plzni za účasti všech nominovaných, z nichž tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální sošky z dílny mezinárodně renomovaného sochaře Václava Česáka.

Moderace finálového večera se ujme dvojice Tomáš Hanák a Bára Poláková. Koncertně se představí Miro Žbirka, Tomáš Klus, UDG, A Banquet a Vladimir 518 s Idiot live bandem a hosty Matějem Ruppertem a Romanem Holým.

 

Právě se děje

Další zprávy