Z planeťačky a "blbé" Saši uznávanou herečkou i blogerkou. Marie Doležalová slaví třicetiny

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
24. 1. 2017 13:33
Herečka a blogerka Marie Doležalová se narodila 24. ledna 1987. Začínala rolemi naivních mladých dívčin a dlouho se jich nemohla zbavit, stejně jako zaškatulkování mezi planeťáky z Planety Yó v České televizi či stereotypního pohledu diváka "to je ta blbá Saša z Comebacku". Proslavila se svým blogem o životě herečky Kafe a cigárko, za který obdržela tuzemskou nejprestižnější literární cenu Magnesii Literu 2015. Její blog plný vtipných postřehů také zvítězil v anketě Křišťálová lupa v kategorii One (wo)man show a koncem roku 2015 dostal svoji knižní podobu. V roce 2015 se stala vítězkou sedmé řady oblíbené taneční soutěže StarDance, kde tančila s Markem Zelinkou.
Foto: ČTK

Dětství a dospívání: „Nejsi dost hezká. Musíš fabulovat.“

Marie Doležalová se narodila 24. ledna 1987 v Karviné, základní školu vychodila v Trutnově, kam se s rodiči (na snímku) přestěhovala. Zde také žila až do svého odchodu na pražskou konzervatoř.

"Naše nejkrutější hádky (s maminkou) v době mojí puberty se týkaly právě otázky vlasů, líčení a náušnic. Snažila se mi vštípit základy toho, jak se o sebe mám starat, ale moje rozháraná dívčí duše v tom slyšela vždycky jenom jedno a totéž: Nejsi dost hezká. Musíš fabulovat."

(Ukázka z deníčku Po kafi a po cigárku, 20. ledna 2017)

 

Právě se děje

před 44 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy