DiCaprio kritizuje Trumpa za popírání změn klimatu. Neměl by kandidovat, když nevěří vědě, říká

mad
25. 3. 2016 13:13
Americký herec Leonardo DiCaprio na tokijské premiéře filmu Zmrtvýchvstání kritizoval republikánské kandidáty. Donald Trump a Ted Cruz totiž popírají změnu klimatu, na kterou herec aktivně upozorňuje. Jeho produkční společnost chystá o problému nový dokument a DiCaprio doufá, že tím zvýší o problému povědomí ještě před podzimními volbami, kdy se bude volit nástupce Obamy.
Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio | Foto: Reuters

Leonardo DiCaprio v rámci propagace filmu REVENANT Zmrtvýchvstání, který měl premiéru v Tokiu, kritizoval republikánské kandidáty na prezidenta kvůli postoji k změnám klimatu, informoval deník The Guardian.

DiCaprio se řadu let o téma zajímá a je aktivním environmentalistou. Ted Cruz změnu klimatu označil jako „pseudovědecké teorie“, Donald Trump zase prohlásil, že příliš nevěří tomu, že by člověk ovlivňoval klima. Demokratická kandidátka Hillary Clintonová označila popírání měnícího se klimatu jako „šarádu“.

Herec na tiskové konferenci řekl: „Kandidát, který nevěří moderní vědě, by neměl usilovat o to, aby vedl naši zemi.“ Změnu klimatu označil za problém, který se týká celého lidstva a v němž se musí Spojené státy angažovat.

DiCaprio podepsal se streamovací platformou Netflix smlouvu na natáčení dokumentů o životním prostředí. Dodal, že doufá, že chystané dokumenty zvýší povědomí o změně klimatu před listopadovou volbou prezidenta. „Cestovali jsme po celém světě a dokumentovali měnící se klima,“ řekl herec. Štáb navštívil Čínu, Indii a severní i jižní pól.

Během tokijské premiéry někteří fanoušci herce vítali v kostýmech medvěda, čímž naráželi na scénu z filmu, kdy je DiCapriova postava napadena grizzlym. Fanouškům řekl, že Oscar pro něj byl obrovskou poctou a zároveň dodal: „Nadále se budu snažit, abych točil ty nejlepší filmy, jak to jen bude možné.“

Zmrtvýchvstání, které získalo cenu Zlatý glóbus pro nejlepšího herce a režii, je nejsyrovější film, který jsem kdy viděl, tvrdí kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

Další zprávy