Kevin ze Sám doma v muzice neprorazí. Diváci ho vypískali

jaz
29. 5. 2014 11:57
Herce Macaulay Culkina vyhnali návštěvníci britského klubu Zoo z pódia. Vzduchem létaly i plechovky od piva.
Macaulay Culkin
Macaulay Culkin | Foto: YouTube

Nottingham – Macaulay Culkin se začátkem týdne představil se svou kapelou Pizza Underground na festivalu Dot to Dot v Anglii.

Na pódiu se udržel necelých 15 minut, kdy skupina, která se snaží o parodii rockové kapely The Velvet Underground, utekla před diváky už po třech skladbách.

Ukázka tvorby bizarní kapely
Ukázka tvorby bizarní kapely | Video: YouTube

"Proč házíte ty plechovky? Raději bych je vypil," citoval dětskou hvězdu Nottingham Post, který také zprostředkoval dojmy přítomných fanoušků.

Někteří byli událostí pobaveni, jiní vrhače piva odsuzovali. "Je mi to líto. Myslím, že hudba byla opravdu hrozná, ale není fér bučet a házet na ně plechovky od piva," řekla devatenáctiletá Jess.

Zasahovat musela i ochranka kapely, která se vrhla mezi přítomné a výtržníky vyhodila ven z klubu. Přesto po chvíli Macaulay oznámil konec představení a odvedl kapelu pryč z pódia.

Jestli Culkin sebere odvahu a předstoupí se svým nepochopeným projektem znovu před diváky, čekají ho domluvené koncerty v polovině června v New Yorku. V září hraje kapela zase v Chicagu a Denveru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy