VIDEO Co dnes dělá Kevin ze Sám doma? Zpívá v zapadlém baru

pej
18. 1. 2014 5:00
Macaulay Culkin pověsil herectví na hřebík a začal se věnovat hudbě. V newyorských klubech koncertuje se skupinou Pizza Underground.
Video Macaulay Culkin a jeho kapela The Pizza Underground | Video: YouTube

Bývalá dětská hvězda známá z filmů Sám doma se vrhá na pole hudby. Macaulay Culkin vystupuje s kapelou The Pizza Underground, která je parodií na Velvet Underground

Skupina nedávno zveřejnila svůj první videoklip, který obsahuje zkrácenou verzi písní All the Pizza Parties (přepracovaná verze All Tomorrow's Parties), Pizza Gal (v originále Femme Fatale) a Take a Bite of the Wild Slice (na motivy singlu Lou Reeda Walk on the Wild Side).

Kapela se dala dohromady v prosinci a kromě Macaulay Culkina jsou členy Matt Colbourn, Phoebe Kreutz, Deenah Vollmer  a Austin Kilham.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy