Bono vyhrál cenu "Žena roku". Časopis ho ocenil za pomoc nejchudším ženám světa

mad
2. 11. 2016 15:09
Zpěvák a aktivista, který se zaměřuje na pomoc ženám a dívkám v nejchudších oblastech světa, se dostal na seznam oceněných žen roku, který každoročně vytváří časopis Glamour.
Bono.
Bono. | Foto: Reuters

Každoroční žebříček žen roku, který sestavuje americký časopis Glamour, obsahuje letos poprvé jméno muže, kterým je Bono z kapely U2, píše server CNBS News.

Periodikum oceňuje různé osobnosti ze světa módy, sportovce, aktivisty, kteří bojují za sociální spravedlnost, nebo různé byznysmeny.

Šéfredaktorka časopisu Cindi Leive řekla, že v redakci již několik let mluvili o tom, že by mohli ocenit i muže, ale vždy to nakonec zavrhli.

"Připadalo nám, že se na věci díváme nemoderním způsobem a že je zde mnoho mužů, kteří dělají pro ženy skvělé věci. Jedním z nich je Bono," vysvětlila rozhodnutí.

Frontman U2 je dlouhodobým aktivistou, který pomáhá dívkám a ženám v extrémní chudobě. Loni Bono odstartoval kampaň One, která si klade za cíl zmírnit chudobu zejména v Africe a předcházet nemocem.

Aktivity kampaně vedly ke vzniku hnutí "Chudoba je sexistická", které bylo postaveno na faktech, číslech a podpořila jej řada světových celebrit.

Šéfredaktorka ocenila, že Bono se věnuje kampaním nikoli pouze jeden večer, ale již mnoho měsíců v kuse. Mezi jeho další projekty patří kampaň Red, která bojuje proti AIDS. Cílem je vytvořit v Africe první generaci, která nebude zatížena virem HIV.

Bono řekl, že je za cenu vděčný, a dodal, že bitva za genderovou rovnoprávnost nemůže být vyhrána, pokud ji nepovedou muži společně s ženami.

Dalšími oceněnými letos jsou olympijská vítězka Simone Bilesová, zpěvačka Gwen Stefani nebo herečka Zendaya Colemanová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 31 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 42 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy