Přežil Hitlera i mučení. Angelina Jolie o něm teď točí film

jaz
26. 2. 2014 23:22
Herečka Angelina Jolie se po svém režijním debutu V zemi krve a medu z roku 2011 pouští do životopisného dramatu, pro který je předlohou její sedmadevadesátiletý soused.
Angelina Jolie a Louis Zamperini
Angelina Jolie a Louis Zamperini | Foto: NBC repro / Youtube

Los Angeles - Pár desítek metrů od domu Angeliny Jolie v Los Angeles bydlí zasloužilý olympijský běžec a válečný veterán Louis Zamperini, jehož životní osud se stal v roce 2010 předlohou k úspěšné knize Unbroken spisovatelky Laury Hillenbrand.

Americký letec se proslavil v roce 1936 sportovními výkony na olympiádě v Berlíně, kde se také setkal se samotným Hitlerem. Během války byl členem posádky bombardéru. Když jeho letadlo sestřelili, musel prožít 40 dní na širém oceánu v nafukovacím člunu. Poté strávil celé dva roky v japonském zajetí a po návratu domů své zážitky zapíjel alkoholem.

Angelina se s Zamperinim velmi spřátelila.
Angelina se s Zamperinim velmi spřátelila. | Video: youtube

Studio Universal Pictures naplánovalo americkou premiéru filmu Unbroken na 25. prosinec letošního roku a čeští diváci by se snímku mohli dočkat o měsíc později.

"Cítím obrovskou zodpovědnost, aby vše dopadlo dobře, protože Zamperiniho mám velmi ráda a moc mi v životě pomohl," řekla v rozhovoru pro Today Jolie, která se po dobu spolupráce se Zamperinim velmi spřátelila.

V životopisném dramatu, pro který napsali scénář bratři Coenovi, si zahrají Jack O'Connel, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Jai Courtney a Alex Russell.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy