Přežil Hitlera i mučení. Angelina Jolie o něm teď točí film

jaz
26. 2. 2014 23:22
Herečka Angelina Jolie se po svém režijním debutu V zemi krve a medu z roku 2011 pouští do životopisného dramatu, pro který je předlohou její sedmadevadesátiletý soused.
Angelina Jolie a Louis Zamperini
Angelina Jolie a Louis Zamperini | Foto: NBC repro / Youtube

Los Angeles - Pár desítek metrů od domu Angeliny Jolie v Los Angeles bydlí zasloužilý olympijský běžec a válečný veterán Louis Zamperini, jehož životní osud se stal v roce 2010 předlohou k úspěšné knize Unbroken spisovatelky Laury Hillenbrand.

Americký letec se proslavil v roce 1936 sportovními výkony na olympiádě v Berlíně, kde se také setkal se samotným Hitlerem. Během války byl členem posádky bombardéru. Když jeho letadlo sestřelili, musel prožít 40 dní na širém oceánu v nafukovacím člunu. Poté strávil celé dva roky v japonském zajetí a po návratu domů své zážitky zapíjel alkoholem.

Angelina se s Zamperinim velmi spřátelila.
Angelina se s Zamperinim velmi spřátelila. | Video: youtube

Studio Universal Pictures naplánovalo americkou premiéru filmu Unbroken na 25. prosinec letošního roku a čeští diváci by se snímku mohli dočkat o měsíc později.

"Cítím obrovskou zodpovědnost, aby vše dopadlo dobře, protože Zamperiniho mám velmi ráda a moc mi v životě pomohl," řekla v rozhovoru pro Today Jolie, která se po dobu spolupráce se Zamperinim velmi spřátelila.

V životopisném dramatu, pro který napsali scénář bratři Coenovi, si zahrají Jack O'Connel, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Jai Courtney a Alex Russell.

 

Právě se děje

Další zprávy