VIDEO Angelinu Jolie provází temnotou hlas Lany Del Rey

Kultura Kultura
27. 1. 2014 15:05
Jako ústřední píseň filmu Zloba - Královna černé magie nazpívala Lana Del Rey coververzi Once Upon a Dream z legendární animované Šípkové Růženky z roku 1959. Poslechněte si ji.
Video:

Video - Během ceremoniálu Grammy byla představena také nová ukázka k akční fantasy s Angelinou Jolie v hlavní roli. Snímek Zloba - Královna černé magie (Maleficent) určitě nebude obyčejnou adaptací Šípkové Růženky, což už dokázaly před časem zveřejněné trailery.

Je totiž vyprávěný z pozice ústřední záporné postavy z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959. Zlou královnu hraje právě Angelina Jolie.

Trailer k filmu Zloba - Královna černé magie
Trailer k filmu Zloba - Královna černé magie | Video:

Temnotou filmu Roberta Stromberga bude provázet i hlas Lany Del Rey, která jako ústřední píseň filmu nazpívala coververzi písně Once Upon a Dream legendárního animovaného filmu, což rozhodně dává smysl.

Pro Angelinu Jolie je Paní všeho zla první filmovou rolí od roku 2010, kdy hrála ve filmu Cizinec společně s Johnnym Deppem. Šípkovou Růženku (princeznu Auroru) ztvární Elle Fanning a ve filmu se objeví i pětiletá dcera Jolie a Brada Pitta Vivienne jako malá princezna Aurora.

Robert Stromberg je známý svou prací na vizuálních efektech filmů Alenka v říši divů a Avatar, Maleficent je jeho režijním debutem.

Česká premiéra filmu je naplánovaná na 29. květen 2014.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy