Amy Schumer pobouřila fanoušky. Svedla roboty ze Star Wars

mad
20. 7. 2015 16:05
Komička Amy Schumer nafotila pro americký časopis GQ provokativní fotografie, na kterých figurují známé postavy ze sci-fi ságy Hvězdné války.
Foto: GQ Magazine

Praha – Kontroverzní americká stand-up komička Amy Schumer nafotila pro pánský časopis GQ snímky, ve kterých laškuje s postavami z populárních Hvězdných válek, píše online deník Huffington Post.

Na titulní stránce časopisu je Schumer oblečená do bikin, které nosila princezna Leia v Epizodě VI – Návratu Jediho (1983) coby zajatkyně Jabby Hutta. Vedle ní stojí robot C-3PO, kterému provokativně cucá prst.

K focení také vzniklo video, ve kterém Schumer se svým typickým nezaujatým hlasem vypráví o sexuálních dobrodružstvích. Mluví o erotickém zážitku s roboty R2-D2 i C-3PO, i když od toho druhého "to prý hodně bolelo". Ve videu se také objevuje Žvejkal popíjející pivo, zatímco Schumer se v jiném kostýmu lascivně prochází po barovém pultu.

Video:

Pro někoho nechutné a pro jiné zábavné fotky vzbudily podle očekávání značný mediální ohlas, do kin se totiž pomalu blíží další díl Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí.

Jeden fanoušek komičky napsal na Twitteru, že její výstupy má velmi rád, ale toto focení považuje za dosti ubohé. Na tweet reagovalo vedení oficiálního Star Wars účtu a napsalo, že studia Lucasfilm & Disney toto nevhodné využití postav neschválila a neúčastnila se na něm. Podle amerického práva však lze jakékoliv postavy z filmu či seriálu použít bez poplatku a smlouvy, pokud se jedná o parodii.

Marka Hamilla (Luke) naopak fotky potěšily: "Myslel jsem si, že byla právě obsazena do Epizody VII! To bychom měli takovou kliku," zní jeho tweet.

Amy Schumer v rozhovoru pro časopis mluvila také o svém novém filmu Vykolejená, který 17. července vstoupil do amerických kin. Bavička k němu napsala scénář a také v něm hraje.

Důkazem o její vzrůstající popularitě jsou i dvě nominace na televizní cenu Emmy za její pořad Inside Amy Schumer.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy