Z androgynního modela je žena. Svou přeměnu prodal(a) filmu

jaz
18. 9. 2014 12:07
Slavný androgynní model se v letošním roce rozhodl pro radikální chirurgický zákrok, který mu změnil život. Tento okamžik reflektuje nově připravovaný dokument o jeho životě a vlivu na módní průmysl.

Praha Andrej Pejic se v posledních třech letech dostával na titulní stránky časopisů a coby model chodil pro přední módní návrháře. Byl netradičně krásným mladým mužem, který předváděl nejen pánskou ale i dámskou módu.

Média spekulovala od začátku o jeho sexuální orientaci, Andrej stále mlčel a svou pravou genderovou identitu nechával tajemstvím.

V letošním roce se ale přeci jen svěřil svému příteli, filmaři Ericu Micletteovi. Ten se následně rozhodl, že o proměně slavného modela natočí dokumentární film Andrej(a). 

Film je z části natočený, ale protože ho neprodukuje žádné velké studio, potýkají se tvůrci s nedostatkem peněz. Andrej tak na crowdfundingovém portálu Kickstarter prosí o finanční dary, které by dostaly jeho snímek do kin.

"Žádám vás, lidé z Kickstarteru, abyste se připojili a pomohli nám dokončit film. Doufám, že svým lidstvím, bolestí, slzami, smíchem, radostí a bojem za film vrhnu světlo na to, co znamená žít jako transsexuál," odkrývá Andrej stěžejní téma dokumentu.

Krok do neznáma

V současné době přispělo přes 366 lidí necelých 43 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 860 tisíc korun. Filmaři ale usilují o částku čtyři miliony korun.

Andrej už bude moci předvádět jen dámské modely.
Andrej už bude moci předvádět jen dámské modely. | Foto: Reuters

Rozhodnutí natočit snímek, který odkrývá nelehké dětství v uprchlickém táboře, kde Andreje vychovávala matka, i touhu stát se ženou, byl velmi odvážný krok a to nejen kvůli odhalení svého intimního života. Podle módních odborníků měl před sebou Andrej coby androgynní a nevyhraněný model daleko větší šance než nyní jako žena, která byla dříve mužem.

Andrej tak s natáčením souhlasil, i přestože se bojí o rodinu a čerstvě nabytou kariéru. Premiéra filmu je zatím v nedohlednu, ale už nyní tvůrci plánují jeho uvedení na mezinárodních filmových festivalech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy