Z androgynního modela je žena. Svou přeměnu prodal(a) filmu

jaz
18. 9. 2014 12:07
Slavný androgynní model se v letošním roce rozhodl pro radikální chirurgický zákrok, který mu změnil život. Tento okamžik reflektuje nově připravovaný dokument o jeho životě a vlivu na módní průmysl.

Praha Andrej Pejic se v posledních třech letech dostával na titulní stránky časopisů a coby model chodil pro přední módní návrháře. Byl netradičně krásným mladým mužem, který předváděl nejen pánskou ale i dámskou módu.

Média spekulovala od začátku o jeho sexuální orientaci, Andrej stále mlčel a svou pravou genderovou identitu nechával tajemstvím.

V letošním roce se ale přeci jen svěřil svému příteli, filmaři Ericu Micletteovi. Ten se následně rozhodl, že o proměně slavného modela natočí dokumentární film Andrej(a). 

Film je z části natočený, ale protože ho neprodukuje žádné velké studio, potýkají se tvůrci s nedostatkem peněz. Andrej tak na crowdfundingovém portálu Kickstarter prosí o finanční dary, které by dostaly jeho snímek do kin.

"Žádám vás, lidé z Kickstarteru, abyste se připojili a pomohli nám dokončit film. Doufám, že svým lidstvím, bolestí, slzami, smíchem, radostí a bojem za film vrhnu světlo na to, co znamená žít jako transsexuál," odkrývá Andrej stěžejní téma dokumentu.

Krok do neznáma

V současné době přispělo přes 366 lidí necelých 43 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 860 tisíc korun. Filmaři ale usilují o částku čtyři miliony korun.

Andrej už bude moci předvádět jen dámské modely.
Andrej už bude moci předvádět jen dámské modely. | Foto: Reuters

Rozhodnutí natočit snímek, který odkrývá nelehké dětství v uprchlickém táboře, kde Andreje vychovávala matka, i touhu stát se ženou, byl velmi odvážný krok a to nejen kvůli odhalení svého intimního života. Podle módních odborníků měl před sebou Andrej coby androgynní a nevyhraněný model daleko větší šance než nyní jako žena, která byla dříve mužem.

Andrej tak s natáčením souhlasil, i přestože se bojí o rodinu a čerstvě nabytou kariéru. Premiéra filmu je zatím v nedohlednu, ale už nyní tvůrci plánují jeho uvedení na mezinárodních filmových festivalech.

 

Právě se děje

Další zprávy