Z androgynního modela je žena. Svou přeměnu prodal(a) filmu

jaz
18. 9. 2014 12:07
Slavný androgynní model se v letošním roce rozhodl pro radikální chirurgický zákrok, který mu změnil život. Tento okamžik reflektuje nově připravovaný dokument o jeho životě a vlivu na módní průmysl.

Praha Andrej Pejic se v posledních třech letech dostával na titulní stránky časopisů a coby model chodil pro přední módní návrháře. Byl netradičně krásným mladým mužem, který předváděl nejen pánskou ale i dámskou módu.

Média spekulovala od začátku o jeho sexuální orientaci, Andrej stále mlčel a svou pravou genderovou identitu nechával tajemstvím.

V letošním roce se ale přeci jen svěřil svému příteli, filmaři Ericu Micletteovi. Ten se následně rozhodl, že o proměně slavného modela natočí dokumentární film Andrej(a). 

Film je z části natočený, ale protože ho neprodukuje žádné velké studio, potýkají se tvůrci s nedostatkem peněz. Andrej tak na crowdfundingovém portálu Kickstarter prosí o finanční dary, které by dostaly jeho snímek do kin.

"Žádám vás, lidé z Kickstarteru, abyste se připojili a pomohli nám dokončit film. Doufám, že svým lidstvím, bolestí, slzami, smíchem, radostí a bojem za film vrhnu světlo na to, co znamená žít jako transsexuál," odkrývá Andrej stěžejní téma dokumentu.

Krok do neznáma

V současné době přispělo přes 366 lidí necelých 43 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 860 tisíc korun. Filmaři ale usilují o částku čtyři miliony korun.

Andrej už bude moci předvádět jen dámské modely.
Andrej už bude moci předvádět jen dámské modely. | Foto: Reuters

Rozhodnutí natočit snímek, který odkrývá nelehké dětství v uprchlickém táboře, kde Andreje vychovávala matka, i touhu stát se ženou, byl velmi odvážný krok a to nejen kvůli odhalení svého intimního života. Podle módních odborníků měl před sebou Andrej coby androgynní a nevyhraněný model daleko větší šance než nyní jako žena, která byla dříve mužem.

Andrej tak s natáčením souhlasil, i přestože se bojí o rodinu a čerstvě nabytou kariéru. Premiéra filmu je zatím v nedohlednu, ale už nyní tvůrci plánují jeho uvedení na mezinárodních filmových festivalech.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy