Byla to legenda, nikdy nezapomeneme. Česko nemá druhého Gotta, vzpomínají slavní

Magazín ČTK Magazín, ČTK
2. 10. 2019 14:33
Několikanásobný český slavík a jeden z ambasadorů české kultury ve světě zemřel v úterý krátce před půlnocí. O smrti informovala jeho rodina. Byla to legenda, rozdával radost lidem, nikdy nezapomeneme. Tak vzpomínají slavné osobnosti na českého zpěváka Karla Gotta.

Podívejte se v následujícím přehledu, jak na Karla Gotta vzpomínají známé osobnosti.

Miloš Skalka, Karel Gott
Miloš Skalka, Karel Gott | Foto: ČTK

Miloš Skalka, hudební publicista

"V Karlu Gottovi odešel nejen nejpopulárnější domácí zpěvák všech dob, ale také velmi slušný člověk, velmi empatický, velmi přející, je to obrovská ztráta. Když se člověk podívá na jeho kariéru, počínaje koncem 50. let, kdy začínal zpívat v kavárně Vltava, tak je jasné, že už ji nikdo nikdy nebude opakovat v takové razanci a síle jako právě Karel Gott," řekl Miloš Skalka, hudební publicista, který s Karlem Gottem dlouhá léta spolupracoval. V Českém rozhlase spolu měli pořad a společně také připravili komplet CD ke zpěvákovým 80. narozeninám.

Dodal, že Gott zřejmě nejvíce litoval podpisu anticharty: "Myslím, že jediná věc, která ho mrzela, a to tak že velmi, byl ten jeho podpis na dokumentu, kterému se později říkalo anticharta. Tenkrát když se to podepisovalo, tak vrchnost na všechny tak trochu ušila boudu, protože kdyby se to jmenovalo anticharta, tak to nikdo nepodepíše. Ale ono se to jmenovalo Prohlášení uměleckých svazů a takových prohlášení herci, zpěváci, výtvarníci a další lidé z kultury podepsali spousty, akorát jim nebylo řečeno, že to je proti Chartě."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy