Byla to legenda, nikdy nezapomeneme. Česko nemá druhého Gotta, vzpomínají slavní

Magazín ČTK Magazín, ČTK
2. 10. 2019 14:33
Několikanásobný český slavík a jeden z ambasadorů české kultury ve světě zemřel v úterý krátce před půlnocí. O smrti informovala jeho rodina. Byla to legenda, rozdával radost lidem, nikdy nezapomeneme. Tak vzpomínají slavné osobnosti na českého zpěváka Karla Gotta.

Podívejte se v následujícím přehledu, jak na Karla Gotta vzpomínají známé osobnosti.

Michal Kocáb
Michal Kocáb | Foto: ČTK

Michael Kocáb, zpěvák

Podle Michaela Kocába je smrt Karla Gotta velkou ztrátou pro českou populární hudbu.

"Jak se ukázalo, Karel Gott byl opravdu stálice, která nepodléhala běhu času, byl schopný do poslední chvíle zásobovat posluchače novými písněmi. Měl navíc až do konce neuvěřitelnou energii a jiskru, která ho odlišovala od jiných zpěváků. Za svou kariéru získal obrovský počet posluchačů, nejen v Čechách, ale také třeba v západním Německu. Byl jim velmi oddaný a velmi často je zdůrazňoval. Byl to laskavý člověk a myslím si, že jeho klady převažovaly nad časem vynucenými poklesky spojenými s kariérou během komunismu," sdělil Aktuálně.cz.

Připomněl, že se zastával lidí, již byli perzekvováni režimem. "Zastával se i Pražského výběru a přitom to nestavěl na odiv, nikdy nám to neřekl. Dozvěděl jsem se to až při zkoumání spisů ke své nové knize, kterou vydávám v listopadu. Velmi jeho smrti lituji, odchází opravdu hvězda," dodal Kocáb. 

 

Právě se děje

před 39 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy