Byla to legenda, nikdy nezapomeneme. Česko nemá druhého Gotta, vzpomínají slavní

Magazín ČTK Magazín, ČTK
2. 10. 2019 14:33
Několikanásobný český slavík a jeden z ambasadorů české kultury ve světě zemřel v úterý krátce před půlnocí. O smrti informovala jeho rodina. Byla to legenda, rozdával radost lidem, nikdy nezapomeneme. Tak vzpomínají slavné osobnosti na českého zpěváka Karla Gotta.

Podívejte se v následujícím přehledu, jak na Karla Gotta vzpomínají známé osobnosti.

Michal Kocáb
Michal Kocáb | Foto: ČTK

Michael Kocáb, zpěvák

Podle Michaela Kocába je smrt Karla Gotta velkou ztrátou pro českou populární hudbu.

"Jak se ukázalo, Karel Gott byl opravdu stálice, která nepodléhala běhu času, byl schopný do poslední chvíle zásobovat posluchače novými písněmi. Měl navíc až do konce neuvěřitelnou energii a jiskru, která ho odlišovala od jiných zpěváků. Za svou kariéru získal obrovský počet posluchačů, nejen v Čechách, ale také třeba v západním Německu. Byl jim velmi oddaný a velmi často je zdůrazňoval. Byl to laskavý člověk a myslím si, že jeho klady převažovaly nad časem vynucenými poklesky spojenými s kariérou během komunismu," sdělil Aktuálně.cz.

Připomněl, že se zastával lidí, již byli perzekvováni režimem. "Zastával se i Pražského výběru a přitom to nestavěl na odiv, nikdy nám to neřekl. Dozvěděl jsem se to až při zkoumání spisů ke své nové knize, kterou vydávám v listopadu. Velmi jeho smrti lituji, odchází opravdu hvězda," dodal Kocáb. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy