Dům z mořské soli i španělská kosmická loď. To jsou nejlepší architektonické projekty

Foto: Mies van der Rohe Award/Eugeni Pons
pej pej
19. 1. 2019 18:26
Revitalizace náměstí v Tiraně, kongresový palác s plastovou fasádou nebo dům postavený z mořské soli a řas. Tyto a další projekty patří do výběru toho nejlepšího, co se za poslední dva roky postavilo v Evropě. České stavby se do finálové čtyřicítky prestižní evropské ceny za architekturu Mies van der Rohe Award nedostaly. Prohlédněte si 15 vybraných projektů, které se uchází o prestižní evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy