Nový most, radnice i domov důchodců. Tak se v příštích letech promění Praha

Dvorecký most, který zlepší propojení Podolí a Smíchova.
Přeměna Vítězného náměstí na Praze 6 podle projektu ateliéru Pavel Hnilička Architekti by měla začít už v tomto roce. Dosud nedostavěné náměstí by mělo v budoucnu sloužit především chodcům, nikoliv dopravě.
Architekt a popularizátor architektury Adam Gebrian na výstavě rovněž upozornil na projekt železničního spojení Prahy s letištěm v Ruzyni a Kladnem.
Revitalizace Malostranského náměstí, jednoho z nejstarších v Praze, by měla začít letos.
V budoucnu by rovněž mělo dojít na revitalizaci nedalekého Klárova, který v současnosti funguje jako jeden z nejfrekventovanějších uzlů pražské MHD. Studie ateliéru A69 se tedy v první řadě snaží revidovat funkčnost dopravních vazeb.
Foto: archiv IPR
pej
11. 1. 2019 10:00
Revitalizace náměstí, nový most, ale i stavba domova důchodců. Nejen tyto projekty představí výstava s názvem Praha zítra? v multifunkčním prostoru Centrum architektury a městského plánování (CAMP). Celkem 76 projektů v různých stadiích přípravy od prvních nápadů až po ty, které se momentálně dokončují, vybral architekt a popularizátor architektury Adam Gebrian. Prohlédněte si výběr 11 z nich, které v budoucnu ovlivní podobu Prahy.

"Praha se potřebuje rozvíjet. Věříme, že prezentace těchto projektů přispěje k pozitivnímu vnímání architektury a výstavby. Kvalitní příklady mohou pomoci nalézat shodu ve společnosti v tom, že rozvoj města je potřebný a moderní architektura do metropole patří," přibližuje náměstek primátora Petr Hlaváček.

Expozice zároveň upozorňuje na tisíce metrů čtverečních nevyužitých ploch, o nichž mnozí urbanisté hovoří jako o "jizvách na tváři města".

Výstava se v Centru architektury a městského plánování koná již potřetí a k vidění bude do 20. března.

 

Právě se děje

Další zprávy