Nový most, radnice i domov důchodců. Tak se v příštích letech promění Praha

Foto: archiv IPR
pej
11. 1. 2019 10:00
Revitalizace náměstí, nový most, ale i stavba domova důchodců. Nejen tyto projekty představí výstava s názvem Praha zítra? v multifunkčním prostoru Centrum architektury a městského plánování (CAMP). Celkem 76 projektů v různých stadiích přípravy od prvních nápadů až po ty, které se momentálně dokončují, vybral architekt a popularizátor architektury Adam Gebrian. Prohlédněte si výběr 11 z nich, které v budoucnu ovlivní podobu Prahy.

"Praha se potřebuje rozvíjet. Věříme, že prezentace těchto projektů přispěje k pozitivnímu vnímání architektury a výstavby. Kvalitní příklady mohou pomoci nalézat shodu ve společnosti v tom, že rozvoj města je potřebný a moderní architektura do metropole patří," přibližuje náměstek primátora Petr Hlaváček.

Expozice zároveň upozorňuje na tisíce metrů čtverečních nevyužitých ploch, o nichž mnozí urbanisté hovoří jako o "jizvách na tváři města".

Výstava se v Centru architektury a městského plánování koná již potřetí a k vidění bude do 20. března.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy