Winternitzova vila od Adolfa Loose se na pár dní otevře veřejnosti. Prohlédněte si interiéry

Winternitzova vila
Winternitzovu vilu nechal postavit u Adolfa Loose a Karla Lhoty v roce 1931 pražský právník Josef Winternitz. Šlo o v pořadí druhou Loosovu vilu v Praze.
Winternitz nechal vilu postavit pro svoji rodinu, manželku Jenny, dceru Suzanu a syna Petra. Rodina vilu obývala do roku roku 1941, kdy ji byla nucena kvůli rasové perzekuci opustit.
Jedná se o jednu z posledních Loosových zakázek a má hodně shodných prvků s Müllerovou vilou na Ořechovce.
Mimo jiné i způsob členění vnitřního prostoru (Raumplan), který byl pro Loose charakteristický.
Foto: Petr Topič / iDNES.cz / Profimedia.cz
Petra Jansová Petra Jansová
14. 2. 2017 17:26
Winternitzova vila od slavného funkcionalistického architekta Adolfa Loose na Smíchově se výjimečně otevře veřejnosti. Citlivě zrekonstruované interiéry budou moci zájemci zhlédnout od 17. do 23. února, a to vždy od 12 do 18 hodin. V galerii si můžete prohlédnout její interiér.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu pro předsednictví, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy