Investor vyzval ke zbourání prvorepublikových vil na Letné. Nahradit je má administrativní budova

Investor vyzval ke zbourání prvorepublikových vil na Letné. Nahradit je má administrativní budova
Vily při třídě Milady Horákové mezi ulicemi Pelléova a U Vorlíků vznikly na přelomu 19. a 20. století jako součást vilové kolonie, která se táhne od Letné až ke Stromovce. Součástí městské památkové zóny Dejvice, Bubeneč a Horní Holešovice, vyhlášené roku 1993, se stalo pět vil. Dvě blíže k Hradčanské byly v roce 2009 zbourány kvůli výjezdu z tunelu Blanka.
Demolice čeká i další dvě, vilu architekta Kamila Roškota (druhá zprava) a Kočího vilu (první zprava).
Nahradit by je měla administrativní budova. Od posledního projektu, který počítal s jednou velkou budovou, investor ustoupil na začátku roku 2015. Vítězem soutěže na nový projekt se stal architekt Vít Máslo z CMC architects.
Britský developer Lordship v otevřeném dopise minulý týden vyzval Prahu 6 k demolici vil – a upozornil na jejich havarijní stav.
Foto: Ludvík Hradilek
Petra Jansová Ludvík Hradilek ČTK Petra Jansová, Ludvík Hradilek, ČTK
24. 1. 2017 15:07
Britský developer Lordship minulý týden vyzval v otevřeném dopise Prahu 6 k demolici zchátralých historických vil na Letné. Na jejich místě by v budoucnu měl vyrůst komplex pěti administrativních budov. Každou z nich by měl navrhnout jiný architekt. K demolici však zatím chybí souhlas památkářů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy