Investor vyzval ke zbourání prvorepublikových vil na Letné. Nahradit je má administrativní budova

Investor vyzval ke zbourání prvorepublikových vil na Letné. Nahradit je má administrativní budova
Vily při třídě Milady Horákové mezi ulicemi Pelléova a U Vorlíků vznikly na přelomu 19. a 20. století jako součást vilové kolonie, která se táhne od Letné až ke Stromovce. Součástí městské památkové zóny Dejvice, Bubeneč a Horní Holešovice, vyhlášené roku 1993, se stalo pět vil. Dvě blíže k Hradčanské byly v roce 2009 zbourány kvůli výjezdu z tunelu Blanka.
Demolice čeká i další dvě, vilu architekta Kamila Roškota (druhá zprava) a Kočího vilu (první zprava).
Nahradit by je měla administrativní budova. Od posledního projektu, který počítal s jednou velkou budovou, investor ustoupil na začátku roku 2015. Vítězem soutěže na nový projekt se stal architekt Vít Máslo z CMC architects.
Britský developer Lordship v otevřeném dopise minulý týden vyzval Prahu 6 k demolici vil – a upozornil na jejich havarijní stav.
Foto: Ludvík Hradilek
Petra Jansová Ludvík Hradilek ČTK Petra Jansová, Ludvík Hradilek, ČTK
24. 1. 2017 15:07
Britský developer Lordship minulý týden vyzval v otevřeném dopise Prahu 6 k demolici zchátralých historických vil na Letné. Na jejich místě by v budoucnu měl vyrůst komplex pěti administrativních budov. Každou z nich by měl navrhnout jiný architekt. K demolici však zatím chybí souhlas památkářů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy