Investor vyzval ke zbourání prvorepublikových vil na Letné. Nahradit je má administrativní budova

Investor vyzval ke zbourání prvorepublikových vil na Letné. Nahradit je má administrativní budova
Vily při třídě Milady Horákové mezi ulicemi Pelléova a U Vorlíků vznikly na přelomu 19. a 20. století jako součást vilové kolonie, která se táhne od Letné až ke Stromovce. Součástí městské památkové zóny Dejvice, Bubeneč a Horní Holešovice, vyhlášené roku 1993, se stalo pět vil. Dvě blíže k Hradčanské byly v roce 2009 zbourány kvůli výjezdu z tunelu Blanka.
Demolice čeká i další dvě, vilu architekta Kamila Roškota (druhá zprava) a Kočího vilu (první zprava).
Nahradit by je měla administrativní budova. Od posledního projektu, který počítal s jednou velkou budovou, investor ustoupil na začátku roku 2015. Vítězem soutěže na nový projekt se stal architekt Vít Máslo z CMC architects.
Britský developer Lordship v otevřeném dopise minulý týden vyzval Prahu 6 k demolici vil – a upozornil na jejich havarijní stav.
Foto: Ludvík Hradilek
Petra Jansová Ludvík Hradilek ČTK Petra Jansová, Ludvík Hradilek, ČTK
24. 1. 2017 15:07
Britský developer Lordship minulý týden vyzval v otevřeném dopise Prahu 6 k demolici zchátralých historických vil na Letné. Na jejich místě by v budoucnu měl vyrůst komplex pěti administrativních budov. Každou z nich by měl navrhnout jiný architekt. K demolici však zatím chybí souhlas památkářů.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Tipsarevič v posledním zápase kariéry odvrátil devět mečbolů

Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval ve čtvrtfinále ve Stockholmu o prodloužení kariéry přes tři hodiny a odvrátil devět mečbolů, nakonec ale Japonci Juičimu Sugitovi podlehl 2:6, 6:4 a 6:7. Pětatřicetiletý bělehradský rodák už dříve ohlásil, že turnaj ve švédské metropoli bude jeho posledním představením na ATP Tour.

"Kdybych si měl vybrat způsob, jak ukončit kariéru, bylo by to takhle - nechat na kurtu všechno. Tento okamžik si budu pamatovat do konce života," uvedl Tipsarevič po zápase, který oba tenisté končili v křečích.

Bývalý osmý hráč světového žebříčku odvrátil devět mečbolů v závěru třetího setu a vynutil si tie-break, v němž dokonce vedl 2:0. Sugita ale pěti body vývoj zkrácené hry otočil a vypracoval si desátý mečbol na 6:4, při němž Tipsarevič poslal bekhend za základní čáru.

Srbský tenista hrající v ochranných sportovních brýlích získal během kariéry čtyři tituly na ATP Tour a na dalších sedmi turnajích postoupil do finále. Dvakrát startoval na Turnaji mistrů a v roce 2010 byl členem vítězného srbského družstva v Davis Cupu.

Další zprávy