Projekt Squat: Nahlédněte do bytu cyklisty, kde na stěnách visí kola (a vypadá to dobře)

Projekt Squat: Nahlédněte do bytu cyklisty, kde na stěnách visí kola (a vypadá to dobře)
„Hlavní myšlenkou prostoru je individualizovaný interiér, který v každém prvku odráží osobnost majitele,“ vysvětlují autoři návrhu Jerry Koza a Adam Jirkal.
Kromě obývacího pokoje spojeného s jídelnou je v bytě...
... dětský pokoj...
... domácí cyklo dílna...
Foto: Dagmar Vyhnálková
Petra Jansová Petra Jansová
1. 12. 2016 10:05
Zná to hodně milovníků cyklistiky. Co s kolem, které chcete mít pro jistotu raději v bytě? A co když nemáte jedno, ale je jich několik? Ateliéru SAD se tuto otázku podařilo vyřešit. „Hlavní myšlenkou prostoru je individualizovaný interiér, který v každém prvku odráží osobnost majitele,“ vysvětlují autoři návrhu Jerry Koza a Adam Jirkal. Byt pro milovníka kol a otce dvou malých dětí navrhli v rámci projektu Squat iD23, jehož cílem je mimo jiné nabídnout inspiraci ke zlepšení kvality bydlení v Česku.

Projekt s provokativním názvem Squat iD23 se rozhodl zhruba na měsíc otevřít veřejnosti pět zajímavých bytů v pražské Pařížské ulici. Zájemci se tam mohou seznámit s prací českých designérů a architektů. Cílem organizátorů je mimo jiné nabídnout inspiraci ke zlepšení kvality bydlení v Česku. Akce začala 24. listopadu a skončí 22. prosince.

Projekt vznikl ve spolupráci s Pražskou správou nemovitostí, ateliéry I.D. Arch, SAD, OOOOX a dalšími designéry a architekty.

 

Právě se děje

Další zprávy