Squat v Pařížské ulici: luxusní byty se díky provokativně nazvané akci otevřou veřejnosti

Squat v Pařížské ulici: luxusní byty se díky provokativně nazvané akci otevřou veřejnosti
Byt se nachází v půdní vestavbě, která do domu přibyla při renovaci v roce 1999 a rozprostírá se přes tři patra. Dovoluje tak členění na zóny.
Ve spodním patře bytu jsou kolem vstupní haly celkem čtyři pokoje.
Hlavní ložnice, dětský pokoj, pracovna a pokoj pro hosty.
Každý z pokojů pro hosty má vlastní koupelnu.
Foto: Dagmar Vyhnálková
Petra Jansová Petra Jansová
16. 11. 2016 13:05
Byty v činžovním domě na prestižní adrese v Pařížské ulici se zhruba na měsíc otevřou veřejnosti. Díky projektu Squat iD23 se tam budou moci zájemci seznámit s prací českých designérů a architektů. Cílem organizátorů je mimo jiné nabídnout inspiraci ke zlepšení kvality bydlení v Česku. Akce začne 24. listopadu a skončí 22. prosince.

Projekt vznikl ve spolupráci s Pražskou správou nemovitostí, ateliéry I.D. Arch, SAD, OOOOX a dalšími designéry a architekty. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si práci profesionálních designérů, kteří zařídili celkem pět bytů. 

„Chceme návštěvníkům nabídnout intenzivní zážitek z prostoru a ukázat, že investice do profesionála se vyplatí," vysvětlují organizátoři.

Jeden z interiérů vytvořila například architektka Lenka Míková. Do interiéru v pátém patře zahrnula ikonické i současné produkty českého designu.

Bydlí tu mladý architekt a designérka se synem. Jejich byt je plný předmětů, které získali od svých známých, a z terasy s krbem si užívají krásný výhled na Prahu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 23 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Muchová (3-ČR) - Babosová (Maď.) 6:2, 6:3, Honová (Austr.) - Tomljanovicová (5-Austr.) 6:3, 5:7, 6:1.

Další zprávy