reklama
 
 

Fakulta architektury slaví 40 let. Výstava představuje to nejlepší, co na její půdě vzniklo

24. 11. 2016 8:05
Fakulta architektury pražské ČVUT slaví 40 let obnovené samostatnosti. Výstavou v Galerii Jaroslava Frágnera představuje ty nejlepší počiny svých pedagogů a absolventů.

Fakulta architektury ČVUT v Praze počítá svou samostatnou existenci od 22. září 1976. Během té doby z ní vzešla celá řada vynikajících architektů. 

„Obnovení samostatných fakult architektury vyčleněním architektonických oborů z fakult stavebních v roce 1976 bylo motivováno především snahou vytvořit samostatnější a specifičtější prostředí pro vzdělávání architektů i pozemních stavitelů,“ vysvětluje děkan fakulty Ladislav Lábus.

Výuka architektury na ČVUT má všeobecně dlouhou tradici, tvořila vždy přirozenou součást vzdělání techniků a podílela se na ní řada významných osobností. V 19. století zde působili například Jiří Fišer, tvůrci Národního divadla Josef Zítek a Josef Schulz, Antonín Balšánek, Josef Fanta nebo Jan Koula. 

Významným mezníkem v novodobé historii fakulty bylo postavení Nové budovy ČVUT, jejíž podobu vytvořila profesorka Alena Šrámková a její tým.

„Pro další vývoj architektury a prostředí bude rozhodující, zda naši studenti překlenou hypertrofii individualismu moderní architektury, hekticky členící architekty na superstar a na ty ostatní, kteří nakonec definují naše okolí. Stále více bude záležet na tom, jestli kromě ambicí budeme schopni učit při navrhování staveb skromnosti a pokoře i obdivu nejen k přírodě, zvířatům nebo počítačům, ale i k lidem a našemu prostředí," říká v souvislosti s výročím o budoucnosti fakulty Ladislav Lábus.

O výstavě

Kde: Galerie Jaroslava Frágnera, Praha
Kdy: 24. listopadu 2016 až do 8. ledna 2017
Podrobnosti o výstavě najdete zde.

24. 11. 2016 8:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama