Tyto stavby možná změní Prahu k nepoznání. Výstava ukazuje, jaké plány mají architekti s metropolí

Tyto stavby možná změní Prahu k nepoznání. Výstava ukazuje, jaké plány mají architekti s metropolí
Stavba projektu Churchill v Praze 2 by měla být dokončena v roce 2019. Projekt zpracovala společnost Aukett a architektonická kancelář Jakub Cigler Architekti.
Projekt Smíchov Business Park, tedy rekonstrukci bývalé radlické mlékárny, zpracoval 
ATELIER 8000. Projekt momentálně prochází územním řízením a dokončen by měl být v roce 2020.
Studii na dostavbu Kongresového centra Praha vytvořilo studio OCA Barcelona Architects. Výstavba by měla být zahájena v příštím roce a dokončena v roce 2021.
Campus Albertov
Foto: IPR
pej
6. 3. 2018 13:04
Výstava v Centru architektury a městského plánování v Praze ukáže plánované stavební projekty i návrhy na přeměnu zanedbaných území v hlavním městě.

Možnost nahlédnout do plánované podoby metropole nabízí výstava Praha zítra II v multifunkčním prostoru Centrum architektury a městského plánování (CAMP). Až do května si na ní lidé můžou prohlédnout několik desítek projektů různých měřítek, různého účelu a v různých stádiích přípravy. Řadu z nich výstava ukáže vůbec poprvé. 

Návštěvníci uvidí například nezveřejněné vizualizace smíchovského lihovaru, přestavbu bývalé továrny Meopta nebo nejnovější vizualizace modřanského cukrovaru a nuselského pivovaru.

Výstava se zaměří také na nevyužívané lokality, jako je například okolí Císařského ostrova, nové městské čtvrtě na bývalých nádražích nebo vize kulturních a vzdělávacích center. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy